1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Madonna i Roman Polański na Festiwalu Filmowym w Wenecji!

Madonna i Roman Polański na Festiwalu Filmowym w Wenecji!

Kolejny film wyreżyserowany przez królową popu, Madonnę, opowiadający o romansie Króla Edwarda VIII z amerykańską rozwódką Wallis Simpson, będzie miał swoją premierę na tegorocznym festiwalu w Wenecji. Tymczasem w konkursie głównym zostanie zaprezentowany najnowszy film Romana Polańskiego.

Obraz wyreżyserowany przez Madonnę nosi tytuł "W.E". Artystka jest również współtwórczynią scenariusza. W głównych rolach zobaczymy m.in. Abbie Cornish, Oscara Isaaca oraz Jamesa D'Arcy. W Amerykankę, która romansuje z królem Edwardem wcieliła się brytyjska aktorka Andrea Riseborough. Muzykę do "W.E" skomponował Abel Korzeniowski.

O weneckiego Złotego Lwa będzie konkurować 21 filmów m.in. nowe produkcje Romana Polańskiego ("Carnage" z Kate Winslet i Jodie Foster), Steve'a McQueen'a ("The Shame"), Davida Cronenberga ("A Dangerous Method" opowiadający o konkfilkcie Zygmunta Freuda z Gustawem Jungiem).

Przewodniczącym jury został amerykański reżyser Darren Aronofsky, twórca m.in. "Czarnego łabędzia".

Festiwal otworzy najnowszy film w reżyserii George'a Clooneya "The Ides of March", a poza konkursem zaprezentowane zostaną nowe filmy Stephena Soderberga oraz Ala Pacino.

Tegoroczny Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 10 września 2011.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze