1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop

Horoskop 2023 według Penny Thornton, astrolożki księżnej Diany

Horoskop 2023 roczny: wszystkie znaki zodiaku (Fot. iStock)
Przekonaj się, co cię czeka w ciągu najbliższych miesięcy – sprawdź roczny horoskop 2023 na rok pełen nowych możliwości.

Nie trzeba być astrologiem, aby zdać sobie sprawę, że to, co się zdarzyło w ciągu ostatnich lat – zwłaszcza pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie – rzuca długi cień. Przed nami perspektywa problemów gospodarczych, do tego większość państw boryka się z różnego rodzaju niedoborami wywołanymi przez katastrofy klimatyczne lub wojnę Putina. Tak więc i dla planety, i dla nas będzie to rok pełen wyzwań – co zapowiada także horoskop roczny 2023.

23 marca, gdy Pluton wkroczy w ten znak, oficjalnie rozpocznie się Era Wodnika. Na przełomie kwietnia i maja po raz pierwszy poczujemy, co ta planeta ma do zaoferowania. 20 kwietnia zaćmienie Słońca utworzy kwadraturę z Plutonem, a Merkury wejdzie w retrogradację. W tym czasie wydarzenie ogromnej wagi może mieć globalne konsekwencje – niezależnie od tego, czy będą one korzystne, czy przeciwnie. Pluton sprawia, że stary porządek ustępuje miejsca nowemu, możemy zatem oczekiwać, że gdy znajdzie się w Wodniku, będzie rewolucjonizował nasze codzienne życie – w dużej mierze dzięki postępom w komunikacji cyfrowej.

Uran kontynuuje wędrówkę przez znak Byka, od 16 maja w towarzystwie Jowisza. Kiedy ekspansywność Jowisza łączy się z rewolucyjnością Urana, efektem jest zmienność rynku, zatem zgodnie z horoskopem na 2023 globalne problemy gospodarcze prawdopodobnie się nasilą.

7 marca Saturn wkroczy w znak Ryb. Podlegają im opieka zdrowotna i społeczna, ortodoksyjne wyznania, sztuka oraz wszystkie sprawy związane z oceanami i drogami wodnymi, gazem i ropą naftową. Przejście Saturna przez ten znak sygnalizuje problemy i ograniczenia związane z tymi obszarami życia.

Neptun zbliża się do końca tranzytu Ryb. Będzie w takiej samej pozycji, jak w czasie, gdy wybrano Abrahama Lincolna i rozpoczęła się wojna secesyjna. Mówi nam to, że czekają nas niepokoje społeczne.

A jakie dobre wieści zapowiada horoskop roczny 2023? Przyniesie je Jowisz, który do połowy maja będzie obdarzał przychylnością znak Barana. Poza tym, że są to bardzo dobre wiadomości w horoskopie 2023 dla Baranów, które powinny osiągnąć sukces, Wagi, Raki i Koziorożce mogą spodziewać się ogólnej poprawy swojej sytuacji. Tranzyt Jowisza przez Byka oznacza radości i sukcesy dla Byków, Skorpionów, Lwów i Wodników. Nawet jeśli nie należysz do tych znaków słonecznych, prawie na pewno masz planety i punkty w jednym z nich, dlatego horoskop na rok 2023 nie będzie pozbawiony powodzenia, pozytywnych wydarzeń i radosnych sytuacji. Tyle że tym razem będą miały miejsce w tle wielkich, nie zawsze przyjemnych zmian.

Horoskop 2023 dla poszczególnych znaków zodiaku

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze