1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Kosmetyk przyjazny skórze i środowisku

Kosmetyk przyjazny skórze i środowisku

Idealny kosmetyk dla wielbicieli ekologii musi nie tylko być skuteczny i naturalny, ale też dbać o czystość naszej planety.

Przeglądając opakowania kosmetyków, można odnieść wrażenie, że większość z nich to kosmetyki naturalne.  Zapewniają nas o tym producenci i to sugeruje opakowanie. Tymczasem po głębszym przyjrzeniu się i przeanalizowaniu składu odkrywamy parafinę, parabeny, silikony i odrobinę miłorzębu na ostatnim miejscu. Zdecydowanie nie jest to kosmetyk naturalny! Prawdziwy kosmetyk naturalny powinien mieć certyfikat potwierdzający, że składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych. Co to oznacza? Otóż bardzo duży reżim w hodowli takich składników. Nie mogą być pryskane sztucznymi nawozami, modyfikowane czy wzbogacane o całą masę chemicznych dodatków. Składniki naturalne w przeciwieństwie do swych laboratoryjnych kolegów zazwyczaj łatwiej ulegają biodegradacji.

Opakowanie przyjazne Ziemi

Jeśli zależy Ci by nie tylko krem, ale i jego opakowanie było ekologiczne, zwróć uwagę na parę szczegółów. Małe opakowanie oznacza, że więcej można zapakować do samochodu dostawczego, który przywozi je do sklepów. Zazwyczaj wielkie kartonowe opakowanie i tak kryje we wnętrzu malutki słoiczek. Opakowanie powinno być wykonane z surowców, które szybko ulegają biodegradacji, zwróć uwagę również na te, które zostały wytworzone z surowców poddanych recyklingowi. Im mniej warstw folii, celofanu i bąbelkowej folii , tym lepiej dla środowiska. Dobrze by było, gdyby opakowanie nie tylko łatwo ulegało biodegradacji, ale i nadawało się do powtórnego wykorzystania. Znak ozon friendly na opakowaniu będzie oznaczał, że produkt nie posiada  freonów i halonów. Warto zwrócić uwagę też na produkty, które nie były testowane na zwierzętach. Ekologia przeżywa obecnie swoje pięć minut. Wszystkie gwiazdy chcą być eko i kupują głównie ekologiczne kosmetyki. Nie dajmy się zwieść pozorom i nie oczekujmy, że ich perfekcyjny wygląd to zasługa kremu tylko na bazie rumianku. O ile dyskusja nad wyższością kosmetyków naturalnych nad składnikami syntetycznymi lub na odwrót to całkiem odrębny temat, mamy wpływ na to, jakie opakowania wybieramy, i powinnyśmy o tym nie zapominać. Warto również wiedzieć, która kosmetyk jest rzeczywiście naturalny a kiedy jest tylko marna imitacja.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze