1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Moda w stylu slow: LaWool

Moda w stylu slow: LaWool

Zobacz galerię 7 Zdjęć
Era szybkiej mody konkuruje dziś z unikatową, ręcznie szytą odzieżą. Czasy swetrów dzierganych na drutach przez nasze babcie wydają się odległe niczym inna galaktyka. Mimo tego dziś są one oznaką luksusu leżącego w delikatnej w dotyku wełnie oraz niepowtarzalnym wykonaniu.

Zobacz: swetry damskie wełna Era szybkiej mody konkuruje dziś z unikatową, ręcznie szytą odzieżą. Czasy swetrów dzierganych na drutach przez nasze babcie wydają się odległe niczym inna galaktyka. Mimo tego dziś są one oznaką luksusu leżącego w delikatnej w dotyku wełnie oraz niepowtarzalnym wykonaniu.

Polska marka odzieżowa LaWool pokazuje jak zbudować biznes z rodzinnymi tradycjami, dzieląc się talentem i zamiłowaniem do tworzenia jedynych w swoim rodzaju ręcznie robionych swetrów.

Dzierganie swetrów to u Eweliny, pomysłodawczyni marki LaWool, prawdziwie rodzinna pasja. Miłością do dzianiny zaraziła ją bowiem jej mama – Dorota - która dziś jest nie tylko pionierem, ale również sercem całego przedsięwzięcia.

Historia marki LaWool to ciepłe czapki, szaliki i w końcu wełniane, mięsiste swetry, które latami powstawały pod dachem Pani Doroty dla rodziny i przyjaciół. Dziergane zwykle jesiennymi wieczorami w fotelu przy kominku pojawiały się różnych krojach, wzorach i kolorach, stając się dla każdego obdarowanego niepowtarzalnym prezentem. Gdy w ciepłych swetrach chodziła już cała rodzina, a także większość zachwyconych nimi koleżanek Eweliny, ta wpadła na pomysł, by przeistoczyć domowy zwyczaj w niewielką manufakturę i podzielić się pasją jej mamy z innymi.

Ewelina zawsze podkreśla, że LaWool to rodzinna marka. Każdy etap jej powstawania opierał się na pracy zespołowej – logo wykonał mąż Eweliny, ona sama zajęła się formalnościami, natomiast Pani Dorota nadal robi to, co kocha najbardziej – zamienia włóczkę w niepowtarzalne swetry. Za nimi już pierwsza kolekcja swetrów, czapek, szalików.

„Nasze produkty nigdy nie będą typową „masówką”” – mówi Ewelina. LaWool to przede wszystkim wysoka jakość i nowatorskie podejście do tradycyjnych form projektowania odzieży z włóczki. Każdy nowy projekt LaWool powstaje z materiałów w modnej kolorystyce. To eleganckie wzornictwo, które wpisuje się w sezonowe trendy, jednocześnie podkreślając kobiece atuty i zakrywając niedoskonałości.

W najnowszej kolekcji LaWool Jesień/Zima 2016/2017 dominują modne warkocze, odkryte plecy, a także grube sploty. Odzież dostępna jest w odcieniach ziemi, w tym najmodniejszych w tym sezonie szarości, zieleni, a także czerwieni.

Swetry marki LaWool robione są na zamówienie pod wymiar klientek, dlatego też każdy z nich jest niepowtarzalny. Stanowią idealny prezent dla kobiet poszukujących pięknych, wygodnych i przede wszystkim unikatowych ubrań, które odzwierciedlają ich charakter i styl.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze