1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. Ultradźwiękowe oczyszczanie skóry głowy

Ultradźwiękowe oczyszczanie skóry głowy

fot.123rf
fot.123rf
Piękne włosy rosną tylko, kiedy skóra jest zdrowa!

Oczyszczamy skórę twarzy, ale czy pamiętamy, że głowa także pokryta jest skórą? Że ona ma swoje gruczoły łojowe, które cały czas pracują i one również mogą się zapychać? Co dzieje się z włosem, który zaczyna funkcjonować w takim zapchanym łojem mieszku? Bylibyście zdziwieni widząc ten obraz po raz pierwszy dużym powiększeniu, w trychokamerze! Zwłaszcza, jeśli nigdy w życiu nie robiliście takiego oczyszczania w gabinecie kosmetologicznym ani nie stosowaliście domowych peelingów.

Zobacz również kosmetyki oczyszczające do twarzy

W Instytucie Adamowicz, który specjalizuje się m.in. w problemie wypadania włosów i leczenia łysienia typu androgenowego, ogromną wagę przywiązuje się do badania i pielęgnacji skóry głowy. Takie badanie to jedno z podstawowych w procesie diagnostyki wypadania włosów, a trzeba również wiedzieć, że chora skóra głowy może pośrednio infekować skórę twarzy. - Moje pacjentki czasem skarżą się na różnego rodzaju nawracające stany zapalne tego obszaru, tymczasem przyczyną może być rozprzestrzenianie się grzybów i zlokalizowanych właśnie we włosach – wyjaśnia kosmetolożka Ania Adamowicz, pionierka w terapiach łączonych skóry głowy, w tym terapii Mesotherm opartej o fale radiowe, stymulację laserową, oxyterapię i oczyszczanie ultradźwiękami. - Tak dużą wagę przywiązuje się do martwej części włosa, gdy tymczasem to miejsce, z którego on wyrasta ma kolosalne znaczenie i to właśnie do skóry, a nie do włosa powinniśmy dobierać właściwy szampon – dodaje i wyjaśnia, że jeśli mamy skłonność do łojotoku, a możemy ją mieć genetycznie, na skutek towarzyszących chorób lub w wyniku zanieczyszczenia mieszków włosowych, to dobieranie szamponów i odżywek o tłustej, ciężkiej i zapychającej konsystencji będzie tylko nasilało problem.

Dlaczego włosy chorują?

Przyczyny problemów z włosami mogą być różne, nierzadko mają one podłoże hormonalne (np. chora tarczyca) lub są związane z niedoborem witamin i pierwiastków śladowych. Ale u wielu pacjentów wystarczy zacząć od podstaw: oczyszczania skóry z nadmiaru łoju, który zapchał mieszki, bo to bardzo utrudnia włosom życie, a następnie wprowadzenia profesjonalnej pielęgnacji, która poza dobrze dobranym do typu skóry szamponem, uwzględni regularne peelingi wykonywane samodzielnie w domu.

Skanowanie trychokamerą

Jeśli nigdy nie mieliście do czynienia z badaniem trychologicznym, to naprawdę warto je zrobić, żeby z dużą dokładnością zdiagnozować stan skóry i podjąć celowane kroki, np. zalecić zabiegi pielęgnacyjne i dobrać właściwe kosmetyki. - U większości pacjentek, które zgłosiły się do nas z problemem przerzedzania się włosów lub nadmiernego ich przetłuszczania, a które nigdy wcześniej nie wykonywały sobie zabiegów złuszczających skóry głowy, to było niemałe zaskoczenie – „jak to, oczyszczanie głowy?!” -  i zarazem podstawa do rozpoczęcia bardziej zaawansowanych terapii, np. zabiegów Mesotherm.  Niejednokrotnie były mocno zdziwione tym, co widzą w trychokamerze, a co przedstawiało małe pobojowisko: zapchane mieszki włosowe, mikrourazy wynikające z rozdrapywania skóry pod wpływem swędzenia, mikrostany zapalne o podłożu grzybiczym albo wręcz stany zapalne wymagające podjęcia natychmiastowej farmakoterapii – wyjaśnia ekspertka i przekonuje do udania się na konsultację u trycholożki i większą dbałość o skórę tego obszaru.

Co to jest ultradźwiękowe oczyszczanie głowy i jakie ma działanie?

Woda pod wpływem fali ultradźwiękowej emitowanej przez niewielką płytkę złuszcza naskórek, odblokowuje gruczoły łojowe oraz wypłukuje ich wydzielinę. Zabieg ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, regularnie stosowany skutecznie oczyszcza skórę głowy z martwego naskórka i zalegającego sebum oraz reguluję pracę gruczołów łojowych. Głowica do medycznego oczyszczania emituje falę ultradźwiękową o częstotliwości 25 kHz.

Jak długo trwa zabieg: Zabieg trwa ok. 20 min.

Jakie daje odczucia: Zabieg jest przyjemny, trycholożka najpierw spryskuje skórę głowy zimną wodą, a następnie płytką emitująca ultradźwięki oczyszcza skórę. To jest przyjemne, a po wszystkim można donieść wrażenie lekkości.

Jak często powtarzać: Profilaktycznie warto zabieg wykonywać co 6 tygodni. Pierwszy raz zwykle są to min. 2 zabiegi wykonane w odstępie co 2 tygodnie.

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu?

 • oczyszczenie skóry
 • odblokowanie zaczopowanych ujść mieszków włosowych
 • regulacja pracy gruczołów łojowych
 • działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne
 • poprawa kondycji włosów
Dla kogo zabieg medycznego, ultradźwiękowego oczyszczania głowy?
 • dla zanieczyszczonej skóry głowy
 • dla skór z problemem łupieżu tłustego i suchego
 • z problemem nadmiernego łojotoku
 • działanie profilaktyczne w celu odświeżenia naskórka
Przeciwwskazania:
 • ciąża
 • rozrusznik serca
 • metalowe implanty
 • choroby nowotworowe
 • aktywna infekcja

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze