1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Styl marynarski zawsze w modzie

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Styl marynarski to jeden z modowych evergreen'ów. Nic więc dziwnego, że i w tym sezonie na wybiegach nie zabrakło strojów inspirowanych odcieniami niebieskiego nieba, bielą piasku i luksusowymi łodziami. 

By poczuć się jak nad morzem, wcale nie trzeba wydawać wielkich sum pieniędzy - wystarczy trzymać się się prostych zasad stylu marynarskiego. Od czego zacząć? Przede wszystkim należy skupić się na czystych liniach i dobranych do sylwetki stylizacjach w niebieskich i kremowych odcieniach. Podążając tym tropem, nietrudno będzie skompletować pełną garderobę, w której znajdziemy coś odpowiedniego na każdą okazję - od wypadu nad jezioro czy do miasta z przyjaciółmi, po eleganckie, służbowe wyjście.

Wśród kolorów królują wszelkie odcienie granatu i niebieskiego, beże, biel i pastele. W zgodzie z marynarskim charakterem pozostają poziome paski, którym nierzadko może towarzyszyć symbol kotwicy. Nowatorskiem dodatkiem są kobiece plisy, kokardy i falbany oraz połyskujące dodatki rozświetlające muśniętą słońcem skórę. Panowie natomiast doskonale odnajdą się się w dobrze skrojonych, lekkich marynarkach i spodenkach, a z mokasynami na stopach od razu poczują wakacyjny luz.

Styl marynarski zakradł się także do domowych strojów - można go odnaleźć w bieliźnie nocnej i w dresach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze