1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Aktywny węgiel - czarna magia

Aktywny węgiel - czarna magia

fot. iStock
Gdy alarm smogowy świeci na czerwono, warto sięgnąć po kosmetyki z aktywnym węglem. Ten składnik mistrzowsko usuwa nadmiar sebum i wszelkie zanieczyszczenia. ma Też działanie przeciwzapalne.

Węgiel od dawna stosowany był w filtrach urządzeń do oczyszczania powietrza czy wody. Z dzieciństwa pamiętamy czarne tabletki, które serwowano nam jako pierwszą pomoc w razie zatrucia. Nie chodzi tu o to, co górnicy wykopują spod ziemi. Węgiel aktywny (czasem nazywany też farmaceutycznym), na którego punkcie oszalał ostatnio świat kosmetyczny, powstaje w wyniku spalania różnych surowców roślinnych – drewna bambusowego, brzozowego, łupin kokosa – w bardzo wysokiej temperaturze i w ściśle określonych warunkach fizykochemicznych. Powstały w ten sposób węgiel jest silnie sproszkowany i ma porowatą strukturę, dzięki czemu zyskuje duże właściwości absorpcyjne – potrafi wchłonąć zanieczyszczenia tysiąckrotnie przekraczające jego własną wagę. Zmniejsza pory, ogranicza powstawanie niedoskonałości i rozjaśnia przebarwienia. Działa jak natychmiastowy detoks. Aktywny węgiel znajdziemy w niemal każdej formule – od mydła i szamponu, przez toniki i kremy, po olejki i maseczki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam szczególnie Oczyszczającą Pastę do Mycia Twarzy IOSSI. Świetnie myje i jednocześnie delikatnie złuszcza naskórek, ale nie wysusza. Dzięki połączeniu aktywnego węgla z olejem babassu i skwalanem z trzciny cukrowej skóra jest miękka i nawilżona. Zmęczonej, szarej skórze dobrze zrobi czarna musująca maseczka w płacie marki PIBU. Specjalistą od aktywnego węgla jest marka BOSCIA, którą znajdziesz w Sephorze.

To nie wszystko, paradoksalnie węgiel, choć czarny, ma świetne właściwości wybielające. Usuwa przebarwienia z kawy, herbaty czy wina, przeciwdziała powstawaniu i co najważniejsze. Jest przy tym całkowicie bezpieczny dla szkliwa. Nie działa bowiem na zasadzie ścierania jak większość past wybielających, ale wykorzystuje właściwości aktywnego węgla – pochłania cząsteczki, które powodują przebarwienia.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze