1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Odkrycia naukowczyń inspiracją kolekcji &Other Stories

fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Jak połączyć coś z pozoru niemającego ze sobą nic wspólnego? Marka &Other Stories we współpracy z artystką Giorgią Lupi, stworzyła kolekcję na podstawie wyników badań trzech wielkich naukowców - matematyczki, konserwatorki przyrody i astronautki. Wyniki tych badań wykorzystała w printach, haftach, które występują w kolekcji, i które jak zwykle owocują niezwykłymi projektami.

Trzy kobiety - pierwsza programistka komputerowa w historii, ekolożka i astronautka. To właśnie ich niebywałe życiorysy i niebanalne osobowości stały się inspiracją do stworzenia pierwszej takiej kolekcji. „Inspirowałam się trzema kobietami, które umożliwiły innym rozwój i wejście w świat nauki. Ada Lovelace jest uznawana za pierwszą programistkę komputerową w historii, Rachel Carson w swojej pracy rozwinęła ruch ekologiczny, a Mae Jemison była pierwszą czarnoskórą kobietą w kosmosie. Wykorzystałam ich życiorysy oraz zbiory danych dotyczące ich pracy naukowej. Potraktowałam te informacje jak tworzywo, które przemieniłam w nadruki na kolekcję ubrań. Są nie tylko piękne – mają naprawdę głębokie przesłanie!” mówi Giorgia Lupi.

Giorgia Lupi - projektantka słynąca z niestandardowych rozwiązań w modzie zdecydowała się "nadać zbiorom bezosobowych informacji ludzką twarz". Dzięki jej kolekcji, dokonania Ady, Rachel i Mae zyskały "nowe życie" i znalazły swój wyraz na nadrukach, haftach, krojach i wykończeniach znajdujących się w nowej kolekcji. Dotychczas abstrakcyjne informacje, niezrozumiałe dla nas dane, odkrycia stały się punktem zwrotnym w tworzeniu nowych projektów przez Giorgię. Dzięki jej projektom, to co dotychczas było "wiedzą tajemną" dla tych wyjątkowych kobiet, stało się bardziej namacalne i dostępne dla szerszej grupy kobiet.

W procesie twórczym Giorgii, informacje są punktem wyjścia do bogatych i wielowymiarowych opowieści i tak właśnie powstała kolekcja specjalna & Other Stories. Każdy z jej dwunastu elementów pozwala na własnej skórze doświadczyć osiągnięć trzech wielkich kobiet świata nauki poprzez odręcznie rysowane nadruki. Abstrakcyjne dane stały się sposobem wyrażenia niezwykłych historii za pomocą ubrań - kurtek, swetrów, sukienek.

„Wspólna kolekcja & Other Stories i Giorgii Lupi pozwala nam cieszyć się wyjątkowymi historiami. Dzięki niespotykanemu podejściu do danych, Giorgii udało się w piękny i poetycki sposób opowiedzieć o ludziach, wydarzeniach i ideach. Fantastycznie, że możemy podzielić się tym z naszymi klientkami,” mówi Anna Nyrén, szefowa kolekcji specjalnych & Other Stories.

Specjalna kolekcja Giorgii Lupi będzie dostępna w wybranych sklepach &Other Stories i na stories.com późną jesienią 2019 r.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze