1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. "Gałgankowy skarb" wraca po 30 latach

"Gałgankowy skarb" wraca po 30 latach

To prawdziwy skarb. Po 30 latach mamy wznowienie jednego z najbardziej popularnych swego czasu tytułów dla dzieci - "Gałgankowego skarb", autorstwa Zbigniewa Lengrena. Brawa dla wydawnictwa Babaryba!

Lengren miał napisać bajeczkę o zgubionej laleczce specjalnie dla swojej córki, Katarzyny Lengren i, jak podaje sama zainteresowana, historia opisana w tej niewielkiej książeczce wydarzyła się naprawdę. Bajka o zrobionym z gałganków Murzynku szybko okazała się bestsellerem, kilkakrotnie osiągając wysokie nakłady i rozchodząc się w mig, niczym ciepłe bułeczki. Co więcej, wkrótce na jej podstawie Jadwiga Kędzierzawska nakręciła film krótkometrażowy, który w 1960 roku zdobył brązowego Lwa na festiwalu w Wenecji.

Dziś "Gałgankowy skarb" powraca, a to za sprawą wydawnictwa Babaryba. Opowieść o pewnym popołudniu, gdy cała rodzina szukała ukochanej zabawki Kasi, nadal cieszy. W dodatku piękne wydanie, z ilustracjami autora, na kartonikowym papierze, pozwolą czytać tę niewielką książeczkę wielokrotnie. Miłej lektury!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze