1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Gdy partner przyjaźni się z inną kobietą

fot.123rf
Ludzie ciągle spierają się o to, czy kobietę i mężczyznę może łączyć przyjaźń. Taka bez domieszki fascynacji, czy seksualnych podtekstów, pozbawiona flirtu. Faktem jest, że istnieją ludzie – kobiety i mężczyźni – którzy twierdzą, że to możliwe. Im się udało, zbudowali czystą, niewinną relację z osobą płci przeciwnej. Ich znajomość jest platoniczna. Jednak mimo, iż w ich oczach przyjaźń, jaka ich łączy, jest całkowicie niewinna, w partnerach może wzbudzać zazdrość i poczucie zagrożenia. Jest to całkowicie naturalna reakacja. Co robić, kiedy partnerka jest zazdrosna o przyjaciółkę? Jak poradzić sobie z sytuacją, kiedy partner przyjaźni się z inną kobietą?

To całkowicie normalne, że kobieta, której partner przyjaźni się z inną, jest zazdrosna. Nawet jeśli przyjaźń jest naprawdę niewinna, może stanowić poważne zagrożenie dla związku. Czemu? Ponieważ kobieta, która czuje się zagrożona i zazdrosna, nie będzie dobrą partnerką. Może zacząć oskarżać partnera o zdradę lub chęć, aby do zdrady doprowadzić. Nie można przy tym mieć jej za złe tego, że czuje się w tej sytuacji niepewnie. Ma do tego prawo, jest to bowiem naturalna obawa, że partner może w pewnym momencie posunąć się dalej, przekroczyć granicę i zdradzić ją z tą drugą kobietą. Jaką ma bowiem gwarancję, że między tą dwójką faktycznie nie ma nic, poza przyjaźnią? Spędzają ze sobą czas, wiele ich łączy.

Niekontrolowana zazdrość może uśmiercić nawet największą miłość. Na szczęście są jednak sposoby na to, jak poradzić sobie w tej sytuacji.

Ratunku, mój partner ma przyjaciółkę!

Jesteś w związku z mężczyzną, który przyjaźni się z inną kobietą? Nie wiesz, co robić, jak się zachowywać? Korci cię, aby zabronić mu kontaktów z tą drugą? Zanim zaczniesz działać, postaraj się uspokoić emocje i na chłodno podejść do „problemu”. Pomocne mogą okazać się porady w sieci, każda z nich sprowadza się jednak głównie do tego, aby poznać tę drugą, tak ważną dla twojego partnera, kobietę. I być może spróbować ją polubić. Oswoić się z nią i ich przyjaźnią. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, iż podczas spotkania czy spotkań (najlepiej w większym gronie), będziesz mogła dokonać obserwacji. Twój kobiecy instynkt podpowie ci, czy ta relacja może stanowić zagrożenie dla waszego związku. Albo więc się uspokoisz, albo zyskasz dowód na to, że twoje obawy nie są bezpodstawne i musisz zacząć działać.

Jeśli uznasz, że ta przyjaźń cię uwiera, szczerze porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Nie proś go jednak, aby zerwał tę znajomość, nie wywieraj na nim presji. On sam powinien dojść do pewnych wniosków i podjąć działania. Dobry, mądry partner na pewno nie pozostawi tego bez żadnej reakcji. Zapewni cię, że nie masz powodów do obaw i albo spróbuje wciągnąć cię w przyjaźń, która łączy go z tą drugą kobietą tak, abyś nie czuła się odrzucona i zagrożona, albo utnie znajomość z przyjaciółką znacznie zmniejszy częstotliwość spotkań czy kontaktów.

Ratunku, partnerka jest zazdrosna o moją przyjaźń z inną kobietą!

Jeśli masz przyjaciółkę, z którą łączy cię silna (platoniczna) więź oraz partnerkę, która jest o tę przyjaźń zazdrosna, musisz nauczyć się przestrzegać pewnych zasad, jeśli chcesz, aby twój związek nie był zatruty zazdrością i podejrzeniami. Przede wszystkim ogranicz kontakty z przyjaciółką (również online czy przez telefon). Dbaj także o to, aby nigdy nie wychodziły poza ramy wyznaczone przez przyjaźń - flirt jest całkowicie zakazany. Problemy, szczególnie te, które dotyczą twojego związku, omawiaj ze swoją partnerką, nie z przyjaciółką. Dodatkowo, nie ukrywaj przed swoją ukochaną kontaktów z tą drugą kobietą. Spróbuj również wciągać partnerkę w wasze spotkania, nie odrzucaj jej. Podczas tych wspólnych spotkań, komplementuj ukochaną w obecności przyjaciółki. Pokażesz wówczas i partnerce, i przyjaciółce, kto jest w twoim życiu najważniejszą kobietą.

Więcej na temat miłości i przyjaźni można przeczytać na stronie

Zapraszamy do lektury artykułu

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze