1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Wystawa fotografii" w galerii MiTo

Kolektyw Kryterium we współpracy z pracownią Tłocznia i galeria MiTo zapraszają na wernisaż "Wystawa Fotografii"

Projekt „Wystawa Fotografii” ma w swoim założeniu zmusić widza do spojrzenia na zdjęcia z innej strony. Kolektyw zaprosił do współpracy ośmiu fotografów, z których każdy wykonał jedno zdjęcie zainspirowane hasłem „nośnik”. Są nimi Bartek Pogoda, Jakub Karwowski, Kuba Dąbrowski, Karol Grygoruk, Szymon Szcześniak, Szymon Małecki, Paweł Eibel i Rafał Masłow.

Fotografie zostały zaszyfrowane w formie QR Codów. Dodatkowo wszystkie kody zostały namalowane na płótnach 50x50, jak tradycyjne obrazy, naciągnięte na blejtramy i powieszone na ścianie galerii. - Tworzymy sytuację, w której dzieło sztuki, jakim jest obraz, staje się również środkiem przekazu, nośnikiem dla zakodowanej w nim informacji, również dzieła sztuki. Poprzez odczytanie obrazu, docieramy do fotografii. Czy obie te prace są równorzędne, czy któraś zyskuje bardziej na znaczeniu? Czy skomplikowany sposób dotarcia do zdjęcia wpływa na jego odbiór? Czy mnie to w ogóle rusza, czy nie? - tłumaczą i pytają retorycznie członkowie Kolektywu.

Wernisaż 23 stycznia o godzinie 19.00 w galerii MiTo, ul. Ludwika Waryńskiego 28.

Patronat honorowy: Magazyn Portal Kulturalny, Finelife.pl, Zwierciadło.

Co mówi o sobie Kolektyw Kryterium?

Jesteśmy przyjaciółmi, tworzącymi kolektyw Kryterium (www.kryterium.eu), mamy na celu zaktywizować artystów do kreatywnej ekspozycji swoich prac. Pierwszy nasz projekt, "Sterta Fotografii", miał miejsce w Muzeum Sztuki Nowoczesnej we wrześniu 2011. Jego pozytywny odbiór skłonił nas do dalszej współpracy i tak oto narodziło się Kryterium. "Coming out" kolektywu zgrywa się z opisanym poniżej projektem "wystawa fotografii".

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze