1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Catering dietetyczny – czy warto z niego skorzystać?

W czasach, kiedy moda na szczupłe ciało i zdrowy styl życia determinuje nasze codzienne wybory żywieniowe, bardzo modne staje się zamawianie cateringu dietetycznego. Pozwala on na sporą oszczędność czasu, a przede wszystkim daje komfort psychiczny polegający na pewności, że wiemy co jemy i dostarczamy organizmowi odpowiednich składników. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Dietetyczne jedzenie z dowozem. Jakie zalety płyną z tego rozwiązania?

Problemem osób zmagających się z nadwagą jest nieznajomość podstawowych zasad związanych z odżywianiem. Wszędzie spotykamy się z truizmami, że trzeba odżywiać się zdrowo. Zdrowo, czyli jak? Bardzo często słyszymy o tym, jak zmieniają się przeróżne normy żywieniowe, a rzeczy, które uważaliśmy za odpowiednie dla nas, zamieniają się miejscami z tymi, które ograniczaliśmy. Dzięki pomocy specjalisty, osoba walcząca z nadmiarowymi kilogramami będzie konkretnie wiedziała, jakie produkty może spożywać, a których powinna raczej unikać. Otrzyma też gotowy jadłospis na kolejne dni. Pozna też wartość kaloryczną i odżywczą poszczególnych składników.

Dlaczego warto korzystać z dietetycznego jedzenia z dowozem?

Dieta cateringowa to spora oszczędność czasu dla osób zapracowanych. To możliwość zadbania o to, co spożywamy codziennie, nie tylko wtedy, kiedy znajdziemy akurat czas na gotowanie. Zamiast objadania się gotowymi daniami ze słoików o fatalnym składzie i wysokiej kaloryczności, warto postawić na zbilansowaną i zawsze świeżą dietę dostarczaną nam prosto do rąk. Docenią to szczególnie te osoby, które chcą każdą chwilę poświęcać na aktywność fizyczną i – zamiast spędzać czas w kuchni – wolą np. pobiegać. Nie każdy z nas ma też odpowiednią wiedzę i chęć, aby być w pełni zorientowanym, jakie składniki odżywcze nam służą, a jakie nie. Nie opłaca się samemu eksperymentować, gdyż dojście do optymalnej diety może zająć nam całe lata, a próby mogą większość zniechęcić do działania.

Dietetyczne jedzenie z dowozem to również pewność, że spożywamy posiłki przystosowane do naszego stylu życia, zapotrzebowania energetycznego i upodobań. Zupełnie inne zapotrzebowanie na kalorie będzie miał młody mężczyzna spędzający kilka dni w tygodniu na siłowni, zupełnie zaś inne kobieta ciężarna czy osoba pracująca przy komputerze. Nawet jeśli wydaje się nam, że mamy wystarczająco dużo ruchu, a to co jemy jest optymalne, możemy brać pod uwagę normy dla zupełnie innego charakteru pracy.

Catering dietetyczny to – wbrew pozorom – oszczędność

Catering dietetyczny z dowozem to również brak konieczności robienia tak często zakupów. Nie każdy z nas mieszka w mieście i ma blisko do sklepu. Robienie zakupów to moment, w którym łatwo wydać więcej pieniędzy aniżeli powinniśmy. To również kusząca okazja do złamania przyrzeczeń dotyczących zdrowej diety. Chodzenie po sklepach to również czasochłonne zajęcie – zamiast jechać do supermarketu i wracać przez miasto, możemy zamówić usługę dowozu posiłków przygotowanych w konsultacji z dietetykami.

Catering dietetyczny to również okazja ku skuteczniejszej zmianie złych nawyków – łatwo przestawiamy się na nowe produkty, gdyż otrzymujemy gotowe zbilansowane pod względem kalorycznym dania. Nie podjadamy też podczas gotowania, bo nie musimy niczego przygotowywać i w ogóle wchodzić do kuchni. Dynamiczni i młodzi ludzie czasem nawet nie uwzględniają posiadania lodówki, zwłaszcza jeśli często zmieniają miejsce zamieszkania. Oszczędzamy również czas, gdyż nie musimy zmywać po gotowaniu.

Warto pamiętać o jeszcze innym czynniku – nie każdy lubi i potrafi gotować. Po co marnować czas na to, żeby upichcić danie, które i tak nie będzie nam smakować i zaraz po obiedzie pobiegniemy do lodówki podjadać coś smaczniejszego, jeśli możemy zadzwonić po catering dietetyczny i otrzymać zbilansowany posiłek? Pamiętajmy, że czas to pieniądz i każda nasza chwila przekłada się na wszystko, co moglibyśmy zrobić, w tym organizacji naszego żywienia – od zakupów po przyrządzenie posiłku. Zamiast stać i gotować, a potem zmywać, możemy poświęcić czas na to, co potrafimy najlepiej – na zarabianie pieniędzy, realizowanie pasji, odpoczynek czy sport.

W jaki sposób można dostosować menu do rodzaju swojej diety?

Jedzenie na dowóz jest przygotowywane pod czujnym okiem dietetyka, dlatego też każdy z klientów może zamówić sobie menu ściśle dopasowane do jego potrzeb. Odpowiednie posiłki dla siebie znajdą tu zarówno wegetarianie, weganie, bezglutenowcy czy osoby wyjątkowo skupione na sporcie. Bierzemy pod uwagę, jak wygląda nasz rytm dobowy. Charakter pracy ma duże znaczenie – on decyduje w wielkim stopniu o tym, jak dużo zażywamy ruchu w ciągu całego dnia, a w efekcie można powiedzieć ile się ruszamy przez całe życie. Praca o charakterze siedzącym wymaga innego zapotrzebowania kalorycznego i składników odżywczych niż zajecie opierające się głównie na wysiłku fizycznym. Wiek i płeć nie są też czymś obojętnym. Ważne jest też to, czy naszym celem jest pozbycie się nadwyżki kilogramów, czy tylko ograniczenie w przybieraniu na wadze. Artykuł został przygotowany we współpracy z ekspertami zdrowego ożywiania z .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze