fbpx

Najchętniej odwiedzane regiony na świecie

Tajlandia
123rf.com

Turystyka międzynarodowa nadal się rozwija. Według danych Światowej Organizacji Turystycznej w 2012 podróżowało ponad miliard osób. Organizacja szacuje ok. 3-4 % wzrostu w 2013. Jakie regiony są najczęściej odwiedzane?

Europa

Toskania
123rf.com

W 2012 liczba turystów wzrosła o 3 % w stosunku do roku poprzedniego i Europa jest nadal najbardziej odwiedzanym regionem na świecie. Najlepiej rozwijała się turystyka w środkowej i wschodniej części kontynentu. Zainteresowanie kierunkami śródziemnomorskimi pozostaje na stałym poziomie.

Azja i Pacyfik

Tajlandia
123rf.com

Eksperci szacują, że ten region ma najlepsze perspektywy rozwoju turystyki w 2013. Turyści najchętniej wybierają Azję Południową. Widać już efekty ponadregionalnej polityki promocji turystyki. Stosunkowo najsłabiej rozwija się w tym regionie Oceania.

Kontynenty amerykańskie

Mexico
123rf.com

Najlepiej rozwija się turystyka w państwach Ameryki Środowej. Po dwóch latach rozwoju spadek dotknął natomiast Ameryki Południowej. Doskonale plasują się Karaiby – na pierwszym miejscu utrzymuje się Dominikana.

Afryka

Etiopia
123rf.com

2011 był niedobry dla turystyki afrykańskiej głównie z powodu niepokojów politycznych na północy, ale 2012 przyniósł wzrost liczby turystów o 6 %. W dalszym ciągu rośnie zainteresowanie kierunkami subsaharyjskimi. Także RPA odnotowała wzrost przychodów z turystyki.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze