fbpx

Wielki Kanion na mapach Google

Wkrotce Wielki Kanion w Google Street View
123rf.com

Projekt Street View powstał w maju 2007. Na początku znalazły się w nim zdjęciu 5 amerykańskich miast. Teraz w Google Street View znajdują się obrazy z całego świata. Ostatnio zespół pracuje nad zdjęciami Wielkiego Kanionu.
Operatorzy Google Street View poruszają się różnymi pojazdami. Zaczęło się od zwykłego samochodu z dużym bagażnikiem (teraz najbardziej nowoczesny samochód ma 15 obiektywów). Gdy okazało się, że samochodem nie można dotrzeć do tych wszystkich miejsc, które ekipa Google Street View chciała sfotografować, powstały kolejne środki transportu: trójkołowiec do jazdy po szlakach, obiektach sportowych, kampusach uniwersyteckich, a potem skuter śnieżny. Do zdjęć we wnętrzu obiektów używa się natomiast ręcznego wózka.

Zobacz także: Wielka Rafa Koralowa w Google Street View

Ostatnim pomysłem jest specjalny plecak, wyposażony w aparat na statywie. wysięgnikiem, Trekker, który pozwala na robienie zdjęć w czasie wędrówek. Urządzenie obsługiwane jest z telefonu z systemem Android. Google nie podał jeszcze daty publikacji zdjęć z Wielkiego Kanionu.