1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. „Mercure Fashion Night by Polska Akademia Mody” w Poznaniu

„Mercure Fashion Night by Polska Akademia Mody” w Poznaniu

fot. materiały prasowe
Przed nami kolejna edycja Mercure Fashion Night we współpracy z Polską Akademią Mody. Wydarzenie odbędzie się 8. września w hotelu Mercure Poznań Centrum. W stylowych wnętrzach hotelowych zostaną zaprezentowane najpiękniejsze kolekcje projektantów i marek wyróżnionych przez Polską Akademię Mody. Wydarzenie uświetni pokaz Macieja Zienia, a galę poprowadzą: dziennikarka Dorota Gardias i Dominik Górny, Wiceprezes PAM.

Mercure with fashion

Mercure Fashion Night to cykl ekskluzywnych wydarzeń, których celem jest promowanie polskich projektantów i lokalnej kultury dzięki łączeniu mody ze sztuką użytkową i designem. Zapoczątkowany w 2016 roku projekt obejmuje unikalne pokazy mody, a najbliższy z nich odbędzie się już po raz drugi we współpracy z Polską Akademią Mody w hotelu Mercure Poznań Centrum.  Nie jest to przypadkowe połączenie. Zlokalizowana w Poznaniu Polska Akademia Mody to instytucja, z którą na co dzień są związane najważniejsze osobistości modowe w Polsce, promując polską modę w Polsce i za granicą. W DNA marki Mercure zakorzeniona jest współpraca z instytucjami ważnymi dla regionu, w którym zlokalizowane są hotele marki, aby jak najlepiej oddawać w nich lokalny klimat i kulturę.

Gala Polskiej Akademii Mody

Mercure Fashion Night & Gala Nagród Polskiej Akademii Mody w Poznaniu to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce. Organizatorzy po raz kolejny nagrodzą najlepszych, polskich projektantów. W finale gali będziemy podziwiać kolekcję Macieja Zienia. Zasłużony dla naszej sceny modowej projektant, znakomicie łączy pasję do projektowania mody i designu, dwie wartości ważne dla marki Mercure.

Podczas Mercure Fashion Night swoje kolekcje zaprezentują również: Julia Knop, Bialcon, Hannah – Hanna Bieńkowska, Vicher oraz Just Unique.

Wśród wręczonych podczas gali nagród znajdą się:

 • Top ModaMarka na Topie – znak dobrej jakości i modnego wzornictwa oraz modnych marek. Przyznany po raz pierwszy w 1993 roku, stał się znaczącym wyróżnieniem i gwarantem najwyższej jakości.
 • Srebrna Pętelka – najbardziej prestiżowy konkurs w polskiej modzie dla początkujących projektantów.
 • Złota Pętelka – największe i jednocześnie najbardziej pożądane wyróżnienie modowe w Polsce. Nagroda może zostać przyznana za szczególne osiągnięcia dla projektantów, producentów, oraz wszystkim innym związanym ze światem mody.
 • Złota Super Pętelka – honoruje wybitne zasługi w dziedzinie mody. W tym roku zostanie przyznana po raz czwarty.
 • Kreatorzy Mody Fryzjerskiej i Wizażu.
 • Medal Labor Omnia Vincit – jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla reprezentantów opiniotwórczych środowisk, przyznany wraz z Kapitułą Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.
 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze