1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Czas na modę zgodną z naturą

Czas na modę zgodną z naturą

fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Surowce naturalne wykorzystywane do produkcji ubrań w 99% procentach zostaną zużyte bezpowrotnie. Z 10 nowo wyprodukowanych rzeczy, 6 z nich jeszcze tego samego roku trafi do śmieci, gdzie będą się rozkładać przez wiele lat. Co możesz z tym zrobić?

Już jakiś czas temu, inspirująco w temacie, wypowiedziała się znana angielska projektantka mody Vivienne Westwood:

Buy less, choose well.

Kupując ubrania zwracaj uwagę na to z czego, i w jaki sposób, są wyprodukowane. Produkty z ekologicznej tkanin, posłużą Ci przez lata, a przy tym są dobre dla Twojego ciała, dzięki temu, że przy ich produkcji nie użyto zbędnej chemii. Wybieraj klasykę, która będzie pasować do każdej stylizacji, i niezależnie od trendów, zawsze świetnie wygląda.

W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na ubrania przyjazne naszemu ciału powstała polska marka NAGO Store. Podążając tropem nazwy, ubrania NAGO Store to nasza druga skóra. Dla twórców marki najważniejsze było, aby każdy produkt był zaprojektowany z dbałością o detale. Guziki, haftki i regulatory wykonane są z metalu bez dodatku niklu. Użyte tkaniny to ekologiczna bawełna - podczas jej produkcji nie używa się szkodliwych pestycydów, jak przy produkcji tradycyjnej bawełny, cupro z wiskozą powstająca z celulozy roślinnej oraz wełna i kaszmir. Materiały te mają wiele atutów: są naturalne, miłe w dotyku i wytrzymałe. Niezbędny w naszej szafie T-shirt, golf czy dopasowane body to zakup na lata, dlatego warto zwrócić uwagę z czego i jak są wykonane.

 

Natura daje nam wiele możliwości. Możemy mieć ubrania o świetnej jakości, ręcznie wykonane i przyjemne dla naszej skóry jak jedwab. Każdego dnia decydujemy, jak nasza ziemia, będzie wyglądać za kilka lat. Metodą małych kroczków, wprowadzanych w lokalne otoczenie, wspólnie możemy dokonać wielkich zmian, a na to właśnie liczy nasza planeta.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze