1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Psychologia kolorów - co cię kręci, co odpycha?

Psychologia kolorów - co cię kręci, co odpycha?

123rf.com
123rf.com
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Jeśli w twoim otoczeniu, ubraniu oraz diecie brakuje pewnych kolorów, możesz odczuwać brak równowagi w sferze życia, która jest związana z daną barwą.

Te, które nas przyciągają, wskazują, na co jesteśmy już gotowe, czego świadomie pragniemy. Chcesz sprawdzić, jak to jest w twoim przypadku? Spośród wymienionych kolorów wybierz ten, który podoba ci się w tej chwili najbardziej i wywołuje pozytywne emocje. A może zauważyłaś, że którymś z nich ostatnio częściej się otaczasz i kupujesz ubrania w podobnej tonacji?

Jeśli przyciąga cię:

Czerwony –
to dobry czas na obudzenie energii i zwiększenie pewności siebie. Bądź aktywna, przejmij inicjatywę. Zakończ to, co odkładasz na później.

Pomarańczowy -
być może ostatnio życie straciło dla ciebie smak,pora otworzyć się na radość i kreatywność. Spróbuj zrobić coś spontanicznie, bez analizy logicznego umysłu. Jaka sfera potrzebuje teraz odświeżenia?

Żółty –
spróbuj oddzielić potrzeby twoich bliskich od tego, czego ty pragniesz. Przypomnij sobie, jakie są twoje dążenia, o czym marzysz? Zapisz swoje krótko- i długoterminowe plany i działaj.

Zielony
– potrzebujesz spokoju, regeneracji i harmonii. Być może ostatnio przeżyłaś duży stres, który spowodował wyczerpanie psychiczne i fizyczne. Pora zadbać o ciało i umysł. Spędź kilka dni wśród przyrody, zrób coś tylko dla siebie.

Różowy
– teraz jest najlepszy czas, aby skierować swoją uwagę na siebie, zadbać o własne potrzeby, być dla siebie wyrozumiałą i czułą. Pielęgnuj swoje ciało, obdarzaj je troską i praw sobie komplementy.

Niebieski –
to czas na wyrażanie siebie na wielu poziomach, potrzebujesz więcej wolności i swobody, sięgnij po nie. Bądź asertywna, być może przyszedł czas na ważną rozmowę z partnerem, zmiany w pracy? Najważniejsze jest to, abyś była uczciwa wobec siebie.

Fioletowy –
twoja intuicja jest wyostrzona, masz dobry wgląd w siebie. Możesz wyjechać gdzieś w samotną podróż, pobyć sama ze sobą, spędzić czas na łonie natury, zaprzyjaźnić się bardziej ze sobą i przypomnieć swoje marzenia.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze