1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Święta

Uważne Boże Narodzenie - 5 podpowiedzi

123rf
123rf
Praktyka uważności podczas świąt może być trudna, ale właśnie w tym czasie jest ona szczególnie nam potrzebna.

1. Wypij poranną kawę uważnie

Bezmyślne jedzenie czy przejadanie się podczas świąt nikomu nie służy. Dlatego świąteczny dzień rozpocznij uważnym wypiciem kawy czy innego ulubionego napoju. Po prostu pij wolno, smakując każdy łyk i nic więcej nie rób. Rozkoszuj się tymi kilkoma chwilami. Takie ćwiczenie wprowadzi cię w uważny nastrój, który warto utrzymać przy świątecznym stole.

2. Wybierz się na zimowy spacer

Zostaw telefon w domu, ciepło się ubierz i wyrusz na spacer, najlepiej do lasu czy parku. Podziwiaj widoki, wdychaj zapach śniegu, patrz się w niebo. Niech to będzie spokojna przechadzka, dzięki której poczujesz wewnętrzną harmonię. 3. Praktykuj wdzięczność teraz

Święta to powtarzane rytuały, ale one trwają teraz i na tym się skoncentruj. Na tym, za co możesz być wdzięczna w tej właśnie chwili.

4. Stwórz coś

Niech to będą niebanalne opakowania prezentów, dekoracja stołu, ozdoby na choinkę, przystrojenie mieszkania. Tworząc, zawsze jesteś w pełni obecna w tu i teraz. Dajesz sobie okazję, by wyrazić się w sposób jak najbardziej pełny i radosny.

5. Bądź w teraźniejszości wszystkimi zmysłami

Obserwuj grę świateł na choince, płomienie świec. Wdychaj zapachy potraw. Usłysz szelest papieru przy rozpakowaniu prezentów. W ten sposób wczujesz się w magię świąt.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze