fbpx

Z wizytą w Ameryce Południowej: Urugwaj

Z wizytą w Ameryce Południowej: Urugwaj
Pałac Salvo, Plac Niepodległości, Montevideo, Urugwaj

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego małego, ale pięknego i stosunkowo rzadko odwiedzanego przez rodzimych turystów kraju.
Niegdyś kraj ten nosił nazwę Banda Oriental, co znaczy Brzeg Wschodni. Urugwaj leży nad Atlantykiem, graniczy z Argentyną i Brazylią, a więc stanowi wartą uwagi bazę wypadową dla tych, którzy zatrzymali się w jednym z tych państw. Pozornie mały i skromny Urugwaj, skrywa przez zwiedzającymi wiele wspaniałych skarbów turystycznych, piękne miasta pełne zabytków (Colonia Del Sacramento) czy najwspanialsze plaże świata (Punta Del Este), a wszystko to skąpane w niemal niekończącej się pięknej pogodzie.

Urugwajczycy są w większości potomkami hiszpańskich i włoskich imigrantów stanowiąc tym samym 88% ludności kraju. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to państwo stosunkowo nieznacznie „tknięte” przez ludzi. Ludność Urugwaju wynosi zaledwie ok. 3,5 miliona, z czego niemal połowa mieszka w stolicy, czyli Montevideo!

Jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych Urugwaju jest karnawał, który nie jest jednak tak hucznie obchodzony jak w Brazylii. Największe obchody odbywają się w Montevideo, gdzie odprawiane są tradycyjne ceremonie llamadas (nawoływanie), będące elementami afrobrazylijskich i afrourugwajskich kultów wywodzących się z wierzeń afrykańskich.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.