1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Joaquin Phoenix zagra Napoleona w nowym filmie Ridleya Scotta

Joaquin Phoenix zagra Napoleona w nowym filmie Ridleya Scotta

Joaquin Phoenix zagra w nowej produkcji Ridleya Scotta. Aktor wcieli się w postać Napoleona Bonaparte. (Fot. BEW Photo)
Jak podaje amerykański portal Deadline, Joaquin Phoenix ponownie zagra w filmie Ridleya Scotta. Reżyser pracuje właśnie nad filmową biografią o życiu Napoleona Bonaparte, w której aktor wcieli się w główną rolę. 

Postać Napoleona Bonaparte nie od dziś inspiruje znanych filmowców. Francuskiemu cesarzowi poświęcono do tej pory przeszło kilkadziesiąt produkcji, a najsłynniejszą z nich jest nagrodzony statuetką Emmy serial z Christianem Clavierem w roli głównej. Nad ekranizacją losów Napoleona latami pracował również Stanley Kubrick, jednak film nigdy nie powstał.

Już niebawem ruszą prace nad kolejnym filmem o losach cesarza Francuzów. Za kamerą stanie Ridley Scott, znakomity twórca światowej kinematografii, reżyser m.in. nagrodzonego pięcioma Oscarami "Gladiatora". W roli głównej natomiast zobaczymy fenomenalnego Joaquina Phoenixa, aktora o ponadprzeciętnych zdolnościach, który w ubiegłym roku zachwycił rewelacyjną kreacją mrocznego mordercy z Gotham w filmie "Joker" Todda Philipsa.

Phoenix i Scott spotkali się już raz na planie filmowym, przy okazji głośnej superprodukcji "Gladiator" z 2000 roku. Aktor zagrał niej w prawdziwie czarny charakter - samolubnego i amoralnego cesarza Kommodusa. Kreacja głównego antagonisty wyniosła go na szczyt i zapewniła m.in. nominacje do Oscara, Złotego Globu, BAFTA oraz SAGA dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Joaquin Phoenix jako cesarz Kommodus w filmie „Gladiator” Ridleya Scotta, 2000 rok. Na zdjęciu z Rusellem Crowe. (Fot. BEW Photo)

Po 20 latach od premiery „Gladiatora”, Joaquin Phoenix i Ridley Scott ponownie łączą swoje siły. Aktor po raz kolejny wcieli się w wielką postać historyczną, tym razem będzie to Napoleon Bonaparte. Film biograficzny w reżyserii Scotta będzie nosić tytuł "Kitbag" i skupi się na życiu słynnego cesarza Francuzów, jego walce o władze oraz toksycznej relacji z żoną, cesarzową Józefiną. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Ridley Scott, w przeciwieństwie do innych filmowców, nie zwalnia tempa z powodu pandemii koronawirusa i nie wstrzymuje prac nad swoimi produkcjami. W marcu mają ruszyć zdjęcia do jego filmu o morderstwie Maurizo Gucciego pt. "Gucci" (w rolach głównych zobaczymy m.in. Lady Gagę, Roberta De Niro, Ala Pacino, Adama Drivera i Jareda Leto), natomiast w tym tygodniu reżyser zakończył zdjęcia do dramatu historycznego "The Last Duel" z udziałem Matta Damona i Bena Afflecka (aktorzy odpowiadają również za scenariusz filmu).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze