1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. "Let It Out Iceland"- kampania o terapii krzykiem, którą musicie poznać

"Let It Out Iceland"- kampania o terapii krzykiem, którą musicie poznać

Terapia krzykiem na Islandii to nowy sposób na poradzenie sobie z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. (fot. iStock)
Ostatnie miesiące nie były dla nas wszystkich najłatwiejsze. Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat - ludzie zamknęli się w domach, przez wiele tygodni nie spotykali się z rodziną, przyjaciółmi, przestali jeździć do biur, podróżować. Zmienił się styl naszego dotychczasowego życia, a większość znanych nam rozrywek i pomysłów na spędzanie czasu również odeszła w niepamięć.

Od stanu zupełnego zamknięcia minęło jednak trochę czasu i powoli coraz więcej miejsc, a także obiektów turystycznych otwiera się dla ludzi. Jednym z takich krajów jest Islandia, która jeszcze przed zamknięciem świata nie narzekała na brak turystów. Zainteresowanie tym nordyckim państwem rosło z roku na rok. W zeszłym tygodniu władze tego kraju postanowiły na nowo zachęcić do odwiedzenia krainy wulkanów oraz gejzerów i wystartowały z nietypową kampanię pod hasłem "#Let It Out Iceland".

Inicjatorzy kampanii stwierdzili, że odosobnienie, izolacja od świata zewnętrznego i zamknięcie w czterech ścianach, nie wpłynęło dobrze na kondycję psychiczną większości z nas. Izolacja oraz narastający stres budowały napięcie a większość z nas nie miała zbyt wielu okazji i możliwości, aby dać upust swoim emocjom. Inspired by Iceland zachęca więc ludzi z całego świata, aby wybrali się na wycieczkę do tej malowniczej "krainy lodu", gdzie ogromne przestrzenie i setki kilometrów opustoszałych miejsc będą stanowiły idealne warunki do tego, by wykrzyczeć wszystkie swoje problemy.

[embed]https://twitter.com/iceland/status/1283353828771930112?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1283353828771930112%7Ctwgr%5E&ref_url=http%3A%2F%2Fglobalnews.ca%2Fnews%2F7197184%2Ficeland-coronavirus-scream%2F[/embed]

W jednym z opublikowanych spotów, organizatorzy akcji napisali: " Wygląda na to, że dużo ostatnio przeszliście i chcecie pozbyć się tych emocji. Wygląda na to, że przydałaby się wam wycieczka na Islandię". Jak się jednak okazuje, to nie wszystko, co możemy zrobić, aby ulżyć swoim stanom psychicznym. Jedną z możliwości, zaproponowaną przez islandzkie kampanie jest także... nagranie swojego krzyku na stronie Looks Like You Need Iceland, który następnie... będzie puszczany z głośników w przeróżnych miejscach wyspy.

Inspiracją do stworzenia takiej inicjatywy jest tzw. terapia krzykiem, która zakłada terapeutyczną moc płaczu i krzyku mogącego wyzwolić wiele negatywnych i skrywanych długo uczuć. Jak twierdzą organizatorzy nietypowej kampanii, na Islandii panują idealne warunki do tego, aby w ten sposób wyeliminować ból, strach oraz niepewność związaną z dalej rozwijającą się pandemią.

"Chcemy zwrócić uwagę potencjalnych turystów na fakt, że podróż na Islandię jest stosunkowo bezpieczna i że można tu doświadczyć pięknej przyrody bez tłumów, czego, jak sądzimy, ludzie będą poszukiwać, gdy zainteresowanie podróżami ponownie wzrośnie" - powiedział Sigríður Dögg Guðmundsdóttir, dyrektor ds. turystyki w Promocji Islandii.

Jak więc widać krzyk, podobnie jak śmiech, to jednak zdrowie!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze