Olimpiada w Londynie – pomysł na wakacje

Niewiele tańsze od hoteli są miejsca w prywatnych kwaterach – swoje mieszkania oferuje przyjezdnym amatorom sportu ponad 2 tys. Londyńczyków. Średnia cena na noc to 175 funtów.

Dla tych, którym wystarczy cieńszy dach nad głową pozostają jeszcze pola namiotowe – nie tylko stałe, ale również zorganizowane specjalnie w czasie igrzysk – koszt takiego noclegu dla jednej osoby to ok. 10 funtów.

Przewoźnicy lotniczy też przewidzieli większy ruch – uruchamiając dodatkowe loty – również z Polski, a także połączenia z Wielkiej Brytanii do popularnych kurortów, gdzie Londyńczycy będą chcieli wielką imprezę obejrzeć w telewizji.

Kibice, którzy chcą dopingować uczestników olimpiady w Londynie na żywo muszą się liczyć z wydatkiem od 48 do ponad tysiąca funtów. Niestety bilety w Polsce można już tylko wygrać w konkursach organizowanych przez sponsorów albo kupić na rynku wtórnym. Najszybciej – co zrozumiałe – zostały sprzedane bilety na zawody, w których biorą udział Polacy oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk, które są tradycyjnie pięknymi widowiskami. Do kupienia są jeszcze bilety typu podążaj za drużyną – na rozgrywki piłki ręcznej i siatkówki.