1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Gdy partner nie poświęca Ci czasu

fot.123rf
Jak nie przegrać w tej rozgrywce? Melissa Orlov, autorka książek psychologicznych, współpracująca z magazynem „Psychology Today“, ma rady dla osób, które czują, że partner/ partnerka poświęca im mniej czasu:

Porozmawiaj z nim lub nią na temat tego, że coraz rzadziej macie czas dla siebie. Spytaj, dlaczego dłużej zostaje teraz w pracy i czy jest to sytuacja przejściowa. Powiedz, że brakuje ci wspólnych chwil i uwagi i że chciał(a)byś, żeby udało się wam w przyszłości wygospodarować go trochę więcej, ale nie jęcz, nie krzycz i nie rób urażonej miny.

Tak naprawdę nie potrzebujecie spędzać ze sobą całych dni, chodzi o tzw. quality time, czyli czas, gdy poświęcacie sobie pełną uwagę, bez zaglądania w komórkę czy zerkania w telewizor. Wieczorna randka raz w tygodniu czy krótki weekendowy wyjazd mogą być tym, czego właśnie wam brakuje. Najważniejsze to wcześniej je zaplanować.

Skupiaj się na pozytywach. Jeśli twój partner/ twoja partnerka ma teraz więcej stresu, tym bardziej ważne jest, by czas spędzany razem dawał wam odprężenie. Pamiętaj, że jeśli ty narzekasz, druga strona zwykle reaguje złością.

Wykorzystaj czas, który kiedyś spędzaliście razem, na swoją pasję: to mogą być zajęcia sportowe, nauka języka, kolacja z przyjaciółmi, wyjście do kina, nowy wciągający serial, a może pisanie czy malowanie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze