1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Jak przygotować wyprawkę szkolną?

Jak przygotować wyprawkę szkolną?

123rf.com

Wyprawka szkolna to niemałe wyzwanie dla każdego rodzica, także pod kątem zarządzania domowym budżetem. O czym powinniśmy pamiętać, przygotowując dziecko do nowego roku szkolnego

ABC wyprawki szkolnej

Wyprawka szkolna to niełatwe zadanie dla rodzica. Lista potrzebnych akcesoriów jest niewątpliwie bardzo długa, dlatego jej kompletowanie powinniśmy zacząć odpowiednio wcześniej. Co musi się na niej znaleźć? Według 46% ankietowanych na zlecenie Grupy Okazje.info  szkolna wyprawka powinna zawierać książki i zeszyty, bez których nie obejdzie się żaden uczeń. Innym ważnym wydatkiem jest również plecak - taką odpowiedź wskazało 15% pytanych. Na pierwsze lata nauki świetnie sprawdzają się sztywne i lekkie tornistry z kilkoma osobnymi przegródkami i kieszeniami. Istotnym elementem wyprawki są również artykuły plastyczne, długopisy, pojemniki na drugie śniadanie, a także strój na WF. Jak się okazuje, wybierając akcesoria szkolne dla dziecka, szczególną uwagę zwracamy na cenę (38%) i jakość wykonania (38%). Za plecak czy piórnik warto zapłacić trochę więcej i kupić taki, który wykonany będzie z trwałych materiałów i posłuży dziecku dłużej niż do końca pierwszego semestru. W dalszej kolejności myślimy o bezpieczeństwie użytkowania (13%) i wyglądzie (11%).

Jak nie zrujnować portfela?

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, ale oznacza także spore zakupy. Największy wydatek stanowią podręczniki, na które każdego roku wydajemy średnio kilkaset złotych. Jak zatem zaoszczędzić na szkolnym ekwipunku? Prawie 40% respondentów wskazało, że wypatruje wakacyjnych promocji. Wciąż trwające wyprzedaże to doskonała okazja do zakupu takich elementów, jak strój na WF, podkoszulki czy obuwie na zmianę. 29% pytanych oszczędza na wyprawce szkolnej, kupując używane podręczniki. Te z drugiej ręki możemy kupić nawet o 60% taniej. Pamiętajmy jednak, by dokładnie przejrzeć zawartość książki i sprawdzić, czy wszystkie strony są kompletne oraz czy nie ma widocznych uszkodzeń, np. w postaci plam. Innym sposobem na zaoszczędzenie na wyprawce jest rozkładanie zakupów w czasie. Taką odpowiedź wskazało 29% ankietowanych.

Im wcześniej zaczniemy kompletować szkolną wyprawkę, tym mniej będzie ona obciążająca dla domowych finansów. Jeśli nie zrobiliśmy jeszcze listy obowiązujących w tym roku podręczników, skupmy się na mniejszych przyborach, jak np. długopisy, ołówki czy zeszyty. Zamiast ogromnych zakupów w jednym miejscu, zróbmy mniejsze w kilku różnych sklepach. Aby upewnić się, że wybieramy najlepszą opcję, warto skorzystać z porównywarki cen Okazje.info, która wskaże interesujące nas artykuły w atrakcyjnych cenach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze