1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Mniej mięsa, więcej warzyw w zdrowej diecie

123rf.com
„Międzynarodowy dzień bez mięsa” jest obchodzony 20 marca, czyli tuż przed nadejściem wiosny. Idea świętowania dnia bez mięsa powstała w 1985 r., a jej celem jest propagowanie zdrowej, opartej na warzywach, owocach i zbożach,  diety.

Wiosna to idealny czas na zmianę nawyków żywieniowych. W sklepach pojawi się więcej warzyw, a ich ceny będą spadać. Wystarczy odrobina kreatywności, by ciężkie dania, które chętnie jemy zimą, zastąpić lżejszymi wersjami bez mięsa. Międzynarodowy dzień bez mięsa to świetny pretekst do rozpoczęcia zmian w diecie i rozważenia wprowadzenia bezmięsnych dni raz lub kilka razy w tygodniu, czyli do przejścia na fleksitarianizm.  Dzięki niedużej zmianie  możemy poczuć się lżej i być zdrowsi.

Ratatouille zastąpi gulasz, a sałatka z dodatkiem wegetariańskiej wędliny będzie świetna na wiosenny lunch. W sklepach można już dostać produkty, która smakują jak mięsne odpowiedni. „Ale w składzie nie znajduje się ani jeden gram mięsa“, wyjaśnia Marta Manys, ekspert marki VeggieDay. Produkty są skierowane nie tylko do wegatarian i  fleksitarian, ale również do osób, które szukają urozmaicenia w diecie.  Wielu z nas trudno wyobrazić sobie kanapkę bez plasterka wędliny -  po prostu lubią smak i aromat mięsa, ale zarazem szukają alternatywy żywieniowej, wiedząc, że warzywa korzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze