fbpx

Dzień Dziecka w Muzeum POLIN

Dzień Dziecka w Muzeum POLIN

W tym roku park wokół muzeum zamieni się w Krainę Czarów. Król Maciuś wraz z Alicją, bohaterką książki Lewisa Carrolla, zaproszą wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w bajkowej grze terenowej, plenerze malarskim, a także w różnorodnych warsztatach tematycznych. Co więcej będzie można spotkać wiele ciekawych postaci, które na co dzień mieszkają jedynie w bajkach. Na zakończenie dnia w budynku muzeum odbędzie się specjalny koncert, podczas którego zabrzmią utwory znakomitych kompozytorów, m.in. Piotra Czajkowskiego i Georgesa Bizeta. Przez cały dzień dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogą bezpłatne zwiedzać wystawę Frank Stella i synagogi dawnej Polski oraz bawić się w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia.
dzien dziecka w muzeum polin grafika na wwwSpecjalnie z okazji Dnia Dziecka park wokół muzeum zamieni się w baśniową Krainę Czarów, w której pojawią się takie postacie jak Kot z Cheshire. Przy pomocy makulatury, sznurków i wyobraźni każdy będzie mógł też stworzyć własnego zwierzaka, a przy okazji dowiedzieć się, jak zapisać słowo „kot” w języku hebrajskim.

Herbata według Szalonego Kapelusznika najlepiej smakowała w filiżankach, dlatego wszyscy będą mogli puścić wodze fantazji i zaprojektować własne ceramiczne naczynia. Oprócz tego podczas gry terenowej będzie można wziąć udział w wyścigu i spróbować dogonić białego królika. Każdy z uczestników otrzyma karty, które po każdorazowym wykonaniu zadania będą uzupełniane naklejkami. Na tych, którzy zbiorą komplet, czeka nagroda!

Królowa Kier urządzi w ogrodach pałacu plener malarski. Tym razem nie trzeba będzie przemalowywać białych róż na czerwono. W zamian za to będzie można spróbować różnych szablonów i technik artystycznych, brudząc się po łokcie bajecznie kolorowymi farbami.

Cylinder, melonik a może panama? Czapki z głów dla tego, kto podczas warsztatów robienia kapeluszy wykaże się największą fantazją.

Ponadto Król Maciuś zabrał do Krainy Czarów swoich najlepszych cukierników a ci przygotowali najsłodsze warsztaty na świecie. Manufaktura Cukierków zaprasza wszystkie dzieci do samodzielnego kręcenia lizaków (uwaga: wejściówki na te warsztaty będzie można odebrać w punkcie informacyjnym).

Moc wrażeń zapewnią też artyści z katowickiego Teatru Gry i Ludzie, którzy będą puszczać ogromne bańki mydlane i zapraszać do wspólnej zabawy. Każdy będzie mógł spróbować sił w żonglowaniu, przekonać się czy potrafi skręcać balony, a także, niezależnie od wieku, pomalować twarz. Z kolei iluzjonista Michał Chyliński wprowadzi wszystkich w tajemniczy świat sztuczek, tym samym potwierdzając słowa jednego z bohaterów „Alicji w Krainie Czarów”: wszystko jest możliwe, trzeba tylko znać sposoby.

O godzinie 16.00 Muzeum zaprasza do audytorium na interaktywny koncert Ważne sprawy na literę „m”, podczas którego zabrzmią utwory znakomitych kompozytorów, m.in. Piotra Czajkowskiego i Georgesa Bizeta w aranżacjach Mariusza Bulicza. Zagrają artyści orkiestry Sinfonia Varsovia a w świat muzyki poprowadzi słuchaczy „ciocia Ada”, czyli Adriana Wdziękońska.

Przez cały dzień zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi na bezpłatne zwiedzanie wystawy czasowej Frank Stella i synagogi dawnej Polski oraz zabawy w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia.