1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Mity o kobiecej seksualności

Mity o kobiecej seksualności

123rf.com
Skąd najczęściej mężczyźni czerpią wiedzę o kobiecej seksualności? Z filmów - które również kręcą mężczyźni. Jak pozbyć się mitów o kobiecej seksualności?

Pewnie nie można, bo mity są zwykle atrakcyjniejsze od rzeczywistości. Ale zawsze można spróbować zweryfikować pewne popularne, obiegowe opinie.

Mit 1

Kobiety i mężczyźni zwracają uwagę na inne cechy swoich potencjalnych partnerów. Czyli kobiety wolą mężczyzn o wysokim statusie materialnym, a mężczyźni zwracają uwagę na kobiety młodsze i atrakcyjne. W rzeczywistości kobiety w pierwszej kolejności biorą pod uwagę atrakcyjność potencjalnej randki.

Mit 2

Kobiety mają mniej partnerów seksualnych w życiu niż mężczyźni. W eksperymencie naukowym przygotowanym przez amerykańskich badaczy okazało się, że mężczyźni zazwyczaj mocno zawyżają liczbę partnerek seksualnych, tym samym sprowadzając liczbę rzeczywistych partnerek to liczby partnerów, jaką podawały kobiety. W innym eksperymencie, gdy przedstawicieli obu płci pytano, ile w ciągu życia chcieliby mieć partnerów, odpowiedź była zgodna: jednego!

Mit 3

Mężczyźni myślą więcej o seksie niż kobiety. Podczas badan wśród amerykańskich studentów okazało się, że owszem, mężczyźni myślą więcej o seksie, ale podobnie myślą więcej o jedzeniu i spaniu niż kobiety. Wniosek: po prostu więcej myślą o podstawowych potrzebach ciała.

Mit 4

Mężczyźni mają częściej orgazm niż kobiety. To zdanie jest prawdziwe do momentu, gdy pod uwagę nie bierzemy par w stałych związkach - kobiety będące w stałych, oddanych sobie związkach przeżywają równie często orgazmy jak ich partnerzy, bo ci dbają bardziej o seksualne spełnienie swoich partnerek.

Mit 5

Mężczyźni chętniej od kobiet korzystają z przypadkowego seksu. Przez wiele lat takie wyniki ogłaszały kolejne badania, gdzie i mężczyzn i kobiety pytano, czy poszliby do łóżka z kimś, kto właśnie zaproponował im seks. Okazało się, że gdy zmieniono kobietom pytanie, dodając, że nikt by ich potem negatywnie nie oceniał za taki postępek, tyle samo kobiet co mężczyzn odpowiedziało "tak". To, co powstrzymywało kobiety wcześniej przed twierdzącą odpowiedzią, był strach przed społeczną stygmatyzacją.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze