fbpx

Pierwsza randka

Czego nie robić na pierwszej randce

Jeśli przebrnęliście pomyślnie przez testy, możecie przymierzyć się do tego, by zrobić tak zwane dobre pierwsze wrażenie. Sami wiecie, jakie to ważne. Poniżej garść praktycznych porad. A zatem, do dzieła!
Osoby niezdecydowane powinny koniecznie wykonać poniższe testy, żeby już na wstępie nie wpakować się w kłopoty.

gry-damsko-meskie-antyporadnik
VESPER

Fragmenty książki Gry damskomęskie Antyporadnik, Anna Januszkiewicz, Marcin Rychlewski, Vesper, 2013.

Niniejsza książka to brawurowa parodia poradnika damsko-męskiego. Znajdziecie w niej wszystko, czego absolutnie nie wolno robić, jeśli zależy Wam na tym, aby Wasz związek był udany i trwały.

Ona

Zacznijmy od ubioru. Do wyboru masz dwa warianty. Wariant pierwszy: obcisła sukienka ledwo zakrywająca pośladki, do tego z dużym dekoltem. Poza tym obowiązkowe buty na wysokim obcasie i wyzywający makijaż. Faceci ubóstwiają ostre dziewczyny. Wariant drugi: biała bluzka z koronkami, granatowa spódnica za kolana, brązowe grube rajstopy i czarne półbuty na płaskim obcasie. U mężczyzny zdobycie nieśmiałej dziewczyny wyzwala taką adrenalinę jak wejście

Jeśli pójdziecie do restauracji, wybierz najdroższe danie z karty. Mężczyźni uwielbiają wydawać pieniądze na pierwszej randce. Doceń jego gest i łapczywie spożywaj zamówioną potrawę. Widok obżerającej się kobiety jest sexy. Jedzenie w ogóle działa jak afrodyzjak, pewnie już o tym słyszałaś. Pamiętaj, że w przyszłym związku najważniejsza jest szczerość. Opowiedz mu więc o wczorajszej wizycie u ginekologa i o tym, że masz rozregulowany cykl jajeczkowania, co gorsza – nie możesz brać pigułek antykoncepcyjnych, bo strasznie po nich tyjesz. W związku liczą się też emocje, a ściślej mówiąc – ich wspólnota. Dlatego podziel się z nim swoją chęcią zajścia w ciążę i opowiedz, że zawsze marzyłaś o wielodzietnej rodzinie. Na pewno to doceni.

W trakcie pierwszej ranki odbierz telefon. Powiedz, że dzwonił twój „były”. Jeśli zapyta, jaki był ten twój „były”, opowiedz o seksualnych zaletach „byłego”. Mów długo i obrazowo, nie dopuszczając go do głosu. Mężczyźni uwielbiają, kiedy w łóżku stawia im się wysoko poprzeczkę.

On

Na pierwszą randkę pójdź z trzydniowym zarostem i w nieco wygniecionej koszuli, której nie zmieniałeś od trzech dni. Pamiętaj o rozpięciu jej tak, aby włosy na klacie wychodziły na zewnątrz. Przed wyjściem z domu obgryź paznokcie i unurzaj je w jakimkolwiek smarze, który ci wpadnie w rękę. Na tę okazję możesz też specjalnie kupić złoty łańcuch na szyję. Kobiety lubią typ macho.

Podczas spotkania nieustannie mów o swojej pracy oraz samochodzie, zwłaszcza o przeciekającej chłodnicy, silniku krokowym, wyważaniu kół. Nic tak nie podnieca kobiet jak twoja praca i problemy motoryzacyjne, o których nie mają zielonego pojęcia. Jeśli ona zacznie coś mówić, przerywaj w pół zdania i udzielaj jej dobrych rad (zwróć szczególną uwagę na kwestię antykoncepcji). Kobieta wręcz nie może się tego doczekać. W końcu problemy są po to, żeby je rozwiązywać.

Nie uwzględniaj jej opinii. Prezentując taką postawę, dasz jej wyraźny sygnał, że jesteś człowiekiem zaradnym i silnym. W trakcie spotkania może zadzwonić telefon. Jeśli to mamusia, odbierz. Rozmawiaj dłuższą chwilę. Zreferuj, gdzie jesteś i z kim. Kobiety lubią mężczyzn jednocześnie twardych i w pewnym sensie uległych. Czyli same nie wiedzą, czego chcą. O ile byłeś już w jakimś związku, byłoby dobrze, gdyby zadzwoniła twoja ex. Wyraź zainteresowanie jej problemami z przeciekającym kranem i obiecaj, że zaraz do niej wpadniesz, żeby temu zaradzić. Płeć piękna ufa mężczyznom żyjącym życiem byłych żon, narzeczonych itd. Przerwij spotkanie i przeproś za zmianę planów. Poproś o wyrozumiałość. Zapewnij, że następnego dnia się „zdzwonicie” (oczywiście zapomnij zadzwonić). Ponieważ jesteś spostrzegawczy i przezornie spojrzałeś w kartę dań, zaproponuj na odchodne, że rachunek zapłacicie po połowie, a najlepiej niech ona zapłaci sama, a ty oddasz jej kasę przy następnym spotkaniu, bo teraz się spieszysz. W końcu same chciały równouprawnienia…

Ona

Być może twojemu nowemu znajomemu będzie zależało na tym, aby zaprezentować ci się jako dżentelmen. Wtedy prawdopodobnie zaproponuje ci odprowadzenie do domu w trosce o twoje bezpieczeństwo. W takiej sytuacji możesz wybrać jeden z dwóch wariantów:

  1. Wyłożyć mu piskliwym głosem, słyszalnym na całej ulicy, swój feministyczny pogląd na temat poniżania kobiet przez mężczyzn poprzez wytykanie im słabości i sugerowanie, iż nie radzą sobie w życiu. Wykład wzmocnić możesz sugestią, że jego szarmancka propozycja wynika z tego, że chce cię przelecieć, a ty nie jesteś pierwszą lepszą. Peroruj tym głośniej, im bardziej on cię ucisza i im częściej ludzie się za wami oglądają. Rozważ odszczeknięcie się jakiemuś ciekawskiemu i wplącz swojego faceta w uliczną awanturę.
  2. Jeśli propozycja dotyczy przejażdżki jego autem – przyjmij ją. Wsiadając, zaznacz, że w życiu nie widziałaś takiego bałaganu, i zapytaj, czy czasem sprząta swoje auto. Możesz także spytać o to, czy ten rzęch to samochód zastępczy na czas remontu tego porządnego. Wyjaśnij, że sama nie posiadasz auta, bo wolisz nie inwestować w stare graty. W czasie jazdy przypominaj mu o podstawowych czynnościach kierowcy.

On

Jeśli zauważysz, że masz do czynienie z kobietą, która nie wpisuje się w trend sex, drugs & rock and roll, zaproponuj po kolacji, że ją odprowadzisz do domu. Pod bramą zapytaj, czy możesz wstąpić na symbolicznego ostatniego drinka. Już w trakcie zadawania pytania postaraj się poznać jej budowę anatomiczną. Gdy spotkasz się ze stanowczą odmową, wypowiedz sakramentalne: „To po co to wszystko było?”. Gdyby jednak stało się tak, że kobieta ulegnie twojemu urokowi, a „ostatni drink” zmieni się w kolację ze śniadaniem, nie zapomnij po przebudzeniu spytać ją, czy zawsze ze wszystkimi facetami chodzi do łóżka już na pierwszej randce. Gdy zaprzeczy, zamrucz pod nosem: „Czyżby?”.