1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Peaky Blinders” powraca jako film. W roli głównej ponownie wystąpi Cillian Murphy

„Peaky Blinders” powraca jako film. W roli głównej ponownie wystąpi Cillian Murphy

Kadr z serialu „Peaky Blinders” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Peaky Blinders” (Fot. materiały prasowe)
Od emisji ostatniego odcinka serialu „Peaky Blinders” minęły prawie dwa lata. Jednak to nie koniec naszej przygody z gangsterskim półświatkiem. To już pewne – Thomas Shelby i inni powrócą w pełnometrażowym filmie. W roli głównej ponownie zobaczymy wybitnego Cilliana Murphy’ego.

„Peaky Blinders” najlepszym serialem gangsterskim ostatnich lat

Sześciosezonowy serial „Peaky Blinders” uznawany jest za najlepszy serial gangsterski ostatnich lat. Nic dziwnego, łączy pełną intryg i brutalności fabułę, mroczny angielski klimat, idealnie odwzorowane tło historyczne, znakomicie dobrane kostiumy i genialną obsadę. Czego chcieć więcej? No, może więcej odcinków. Jednak nic straconego – chociaż serial oficjalnie dobiegł końca z początkiem kwietnia 2022 roku, wiemy, że we wrześniu ruszą zdjęcia do zapowiadanego od jakiegoś czasu pełnometrażowego filmu, który będzie kontynuacją przygód serialowych bohaterów. Niemniej twórcy obiecują, że produkcja zaoferuje coś świeżego i jeszcze bardziej emocjonującego.

Przypomnijmy, że serial „Peaky Blinders” rozpoczyna się tuż po zakończeniu I wojny światowej i koncentruje na postaci Thomasa Shelby’ego, lidera gangu Peaky Blinders z Birmingham, i jego rodzinie. Nazwa gangu nawiązuje do noszonych przez jego członków kaszkietów, które w daszkach mają ukryte narzędzie zbrodni – żyletki. „Peaky blinders” bowiem w luźnym tłumaczeniu oznacza „oślepiające daszki”. Tak więc można się domyślić, że ta najsilniejsza grupa przestępcza w mieście budzi powszechny strach. Peaky Blinders zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Dla Tommy’ego to jednak za mało – jego ambicje wykraczają poza rządzeniem podziemiami Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów. Wkrótce nadarza się ku temu okazja. Przez sześć sezonów obserwujemy świat, w którym ulicami rządzą gangsterzy bez reszty pochłonięci wojnami o wpływy. Śledzimy rozkwit gangu, rozmaite gry polityczne, jak również prywatne rozterki bohaterów.

Filmowa kontynuacja „Peaky Blinders” coraz bliżej. W roli głównej: Cillian Murphy

Szósty sezon serialu zostawia nas u progu II wojny światowej i właśnie w tym momencie dziejowym rozpocznie się akcja filmu. Wrzuci nas on w sam środek dramatycznych wydarzeń, otwierając nowy rozdział w historii birminghamskiego gangu.

Kadr z serialu „Peaky Blinders” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Peaky Blinders” (Fot. materiały prasowe)

Produkcję wyreżyseruje Steven Knight, który w jednym z wywiadów potwierdził, że w roli Thomasa Shelby’ego powróci uwielbiany przez widzów i widzki Cillian Murphy, zdobywca Oscara za rolę w filmie „Oppenheimer”. Pozostałe szczegóły dotyczące obsady jak na razie są owiane tajemnicą, jednak reżyser zasugerował, że możemy się spodziewać powrotu także innych znanych i lubianych postaci. Bardzo możliwe, że na wielkim ekranie zobaczymy także Paula Andersona jako Arthura Shelby’ego i Toma Hardy’ego jako Alfiego Solomonsa. Z pewnością w filmie pojawią się także nowe postacie, które będą związane z wątkami nierozwiniętymi w serialu. Liczymy na to, że wkrótce poznamy więcej szczegółów. Prace nad filmową kontynuacją „Peaky Blinders” rozpoczną się już we wrześniu roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze