1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Zabawy z dziećmi: zabawy na Dzień Dziecka

Zabawy z dziećmi: zabawy na Dzień Dziecka

123rf.com
Okazji do prezentów przybywa coraz więcej, a obdarowanie upominkiem malucha w Dniu Dziecka wydaje się czymś oczywistym. Tylko czy rzeczywiście o to w tym dniu chodzi? Może zamiast rujnować swoje portfele, spróbujmy malca obdarować czymś zupełnie innym. Poświęćmy cały dzień tylko jemu.

Największą radością dla dziecka będzie tego dnia czas, który z nim spędzimy i atmosfera, jaką uda nam się wytworzyć. To od naszej pomysłowości i zapału zależy, jak dziecko będzie wspominać te chwile i ile dostarczymy mu wrażeń. Bo czego tak naprawdę chcą dzieci? Naszej obecności.

Wystarczą proste rzeczy, czyli sprawianie drobnych przyjemności. Zresztą, któż z nas ich nie lubi? Możemy zacząć od pysznego śniadania z ulubionymi płatkami lub omletem w roli głównej, a później wyjść na spacer do ulubionego parku albo na plac zabaw, zjeść ulubione lody i pójść do kina na fajny film.

A może jeszcze inaczej? Może dzień wcześniej, wieczorem, gdy dzieci pójdą już spać, udekorować mieszkanie balonami i serpentynami, a rano powitać je pysznym sokiem i powiedzieć, że to one dziś królują w domu? W miarę zdrowego rozsądku oczywiście. Zapytajcie, co chcą zjeść na obiad i jaki mają pomysł na spędzenie swojego święta. Może tego dnia chcą zagrać z Wami w piłkę, pojeździć konno, wyruszyć na rowerową wycieczkę, uszyć lalkę, ulepić smoka lub narysować statek kosmiczny, czyli zrobić coś prostego, na co jednak zazwyczaj brakuje nam sił lub czasu?

Jeśli nie potraficie puszczać latawców lub zorganizować poszukiwania skarbów, możecie wybrać jedną z wielu atrakcji kulturalnych, jakie tego dnia odbędą się w Waszej okolicy. Muzea organizują specjalne wystawy dla dzieci połączone z rozmowami o sztuce współczesnej, którą nie tylko można oglądać w przestrzeni muzealnej, ale również w przestrzeni, która nas otacza. W większych miastach odbędą się też festiwale dla dzieci z koncertami dla maluchów, warsztatami plastycznymi, ceramicznymi, muzycznymi i literackimi, które będą doskonałą okazją do spędzenia z dziećmi czasu w kreatywny sposób. Pozwólmy im jednak samym wybrać zajęcia, w których chciałyby wziąć udział. Tego dnia nawet kina będą przygotowane repertuarowo na najmłodszych widzów, więc przypomnijmy sobie czasy, gdy sami byliśmy dziećmi i dajmy się porwać baśniowej fabule wybranego przez nasze pociechy filmu. Program wielu takich instytucji rozłożony jest czasem na dwa lub więcej dni, więc możemy z maluchami odwiedzić nawet kilka miejsc.

Dzień Dziecka to dzień umowny, przypominający o tym, że maluchy potrzebują naszej uwagi. Postarajmy się, żeby ten dzień był wyjątkowy, ale starajmy się, żeby nasze dzieci miały takie święto nie tylko raz do roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze