1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Motywacja w dwóch ważnych krokach

fot.123rf
fot.123rf
Głównym źródłem motywacji wszystkich ludzi jest pragnienie wyrażania siebie i realizacji marzeń – a więc doświadczanie wolności osobistej.

Pierwszy krok: najpierw dobrze zrozum źródła swojej motywacji, dotrzyj do powodu, który skłania cię do działania. Chodzi o odpowiedź na pytanie: Po co chcesz to robić?

Drugi krok: dokonaj selekcji pobudek. Umysł jest nakręcony do działania, kiedy wybiera ze zbioru myśli, odczuć i doświadczeń argumenty przemawiające za i przeciw konkretnemu działaniu. Jasność wizji podnosi poziom motywacji.

Wniosek – źródło motywacji stanowi wybór. Umysł wybiera powód do działania, a następnie trwa przy nim bądź nie. Od tego zależy nasza motywacja. To spostrzeżenie stanowi najważniejsze źródło twojej osobistej siły. Dlatego konieczne jest zapanowanie nad własnymi impulsami i takie pokierowanie umysłem, by ten dokonywał wyborów i angażował się w sprawy, które są dla ciebie korzystne.

Motywacja to energia, która rodzi się z myśli. Odczuwamy motywację, ponieważ świadomie tego chcemy, a nie dlatego, że słońce przypadkiem świeci akurat po naszej stronie ulicy. Sukces lubi jednoznaczny wybór.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze