1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. "Rozbójnik Hotzenplotz" i kradzież młynka do kawy

"Rozbójnik Hotzenplotz" i kradzież młynka do kawy

Wydawnictwo Bona
Wydawnictwo Bona
Jeśli chcecie zaszczepić w swoich pociechach miłość do kryminałów i powieści łotrzykowskich, to jest książka na świetny początek.

Cała przygoda zaczyna się w momencie, gdy groźny rozbójnik Hotzenplotz zuchwale napada na Babcię, zabierając jej ukochany młynek do kawy. Babcię postanawia pomścić dwóch wyrostków: Kacper i Józio. Podążając za Hotzenplotzem, wikłają się w serię niefortunnych zdarzeń, by na koniec, sprytem i dobrym sercem, wygrać z nieczystymi siłami i odzyskać cenny młynek.

Opowieść to jedno, szereg barwnych i zabawnych postaci, jakie pojawiają się w książce Wydawnictwa Bona to drugie, ale nie zapominajmy o dodatkowej oprawie. Po pierwsze polskie wydanie przygód zbójnika ukazuje się 50 lat po jego rzeczywistym debiucie. W Niemczech Hotzenplotz ma status lektury obowiązkowej i kultowej. Po drugie jej autor, Otfried Preussler, autor takich dzieł jak "Malutka czarownica" czy "Krabat", nazwał tak zbójnika, bo ukochał niemiecko brzmiącą nazwę czeskiej wioski Osoblaha. I po napisaniu opowieści o rozbójniku tak w nim zasmakował, że napisał dwie kolejne. Wreszcie ważna i poruszająca oko i nasze, i dziecka informacja - rysunki do książki wykonał genialny rysownik Franz Josef Tripp, którego ilustracje uchodzą za legendarne i uwielbiane przez dzieci w Europie.

Nie potrzeba chyba więcej powodów, by zajrzeć do tej książki, pozostaje mi tylko gorąco polecić. Ja się świetnie bawiłam.

"Rozbójnik Hotzenplotz", Otfried preussler, Wydawnictwo Bona.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze