MA-URI jako sztuka masażu (cz. 1)

MA-URI jako sztka masażu
123rf

MA-URI jest drogą ku głębokiemu rozumieniu i zwiększaniu świadomości, własnemu rozumieniu tego, kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.
Masaż ten pomaga ludziom odnaleźć drogę do harmonii, Uniwersalnej Mądrości. Do niej od wieków odwoływaliśmy się w ważnych chwilach, w chwilach cierpienia, choroby i przed podjęciem życiowych decyzji. MA-URI pomaga skontaktować się z Wyższym Ja, by być gotowym do poddawania się zmianom, by przekraczać własne ograniczenia i poszerzać możliwości.


Skąd pochodzi MA-URI?

Masaż przechodził transformację na wulkanicznych wyspach Nowej Zelandii – Aotearoa, która jest domem Maorysów – polinezyjskich wojowników skupionych na akcji i skuteczności. I taką ścieżkę uzdrawiania wyznacza MA-URI – podnosi aspekt samouzdrowienia poprzez wzięcie odpowiedzialności za własne zdrowie na siebie i podjęcie akcji po to, aby zmienić sytuację i doprowadzić na powrót do równowagi. W języku maoryskim „uri” tłumaczymy jako potomka, dziecko, spadkobiercę. „Ma” to białe światło, albo czysty, oczyszczony i wolny. Ma-uri oznacza „potomka wolnego od zakazów” w szczególności od wewnętrznych zakazów i ograniczeń.

Swoją obecną formę MA-URI zawdzięcza maoryskiemu Tohunga (w maoryskiej kulturze oznacza szamana, duchownego, uzdrowiciela, nauczyciela i doradcę) – Hemiemu Fox i jego żonie Katji. Od lat dwudziestu oboje pracują w Europie, szukając idealnego narzędzia, które współczesnemu zachodniemu człowiekowi będzie pomocne w osiąganiu pełni życia i zdrowia. Wciąż usprawniają techniki masażu, bacznie przypatrując się, w jaki sposób masaż oddziałuje na klientów, a także szkoląc kolejne pokolenie masażystów i trenerów.