fbpx

MA-URI jako sztuka masażu (cz. 1)

MA-URI jako sztka masażu
123rf

MA-URI jest drogą ku głębokiemu rozumieniu i zwiększaniu świadomości, własnemu rozumieniu tego, kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.
Masaż ten pomaga ludziom odnaleźć drogę do harmonii, Uniwersalnej Mądrości. Do niej od wieków odwoływaliśmy się w ważnych chwilach, w chwilach cierpienia, choroby i przed podjęciem życiowych decyzji. MA-URI pomaga skontaktować się z Wyższym Ja, by być gotowym do poddawania się zmianom, by przekraczać własne ograniczenia i poszerzać możliwości.


Skąd pochodzi MA-URI?

Masaż przechodził transformację na wulkanicznych wyspach Nowej Zelandii – Aotearoa, która jest domem Maorysów – polinezyjskich wojowników skupionych na akcji i skuteczności. I taką ścieżkę uzdrawiania wyznacza MA-URI – podnosi aspekt samouzdrowienia poprzez wzięcie odpowiedzialności za własne zdrowie na siebie i podjęcie akcji po to, aby zmienić sytuację i doprowadzić na powrót do równowagi. W języku maoryskim „uri” tłumaczymy jako potomka, dziecko, spadkobiercę. „Ma” to białe światło, albo czysty, oczyszczony i wolny. Ma-uri oznacza „potomka wolnego od zakazów” w szczególności od wewnętrznych zakazów i ograniczeń.

Swoją obecną formę MA-URI zawdzięcza maoryskiemu Tohunga (w maoryskiej kulturze oznacza szamana, duchownego, uzdrowiciela, nauczyciela i doradcę) – Hemiemu Fox i jego żonie Katji. Od lat dwudziestu oboje pracują w Europie, szukając idealnego narzędzia, które współczesnemu zachodniemu człowiekowi będzie pomocne w osiąganiu pełni życia i zdrowia. Wciąż usprawniają techniki masażu, bacznie przypatrując się, w jaki sposób masaż oddziałuje na klientów, a także szkoląc kolejne pokolenie masażystów i trenerów.


MA-URI – jako bodywork

MA-URI różni się tym od zwykłego masażu, że pracę wykonuje się poprzez masaż fizyczny na ciele psychicznym i duchowym człowieka. Terapia Bodywork wykorzystuje w procesie leczenia naturalny i bardzo silny związek między ciałem fizycznym i ludzką psyche. Pokazuje nam, że natura wyposażyła nas we wspaniałe mechanizmy samouzdrawiające, które wystarczy tylko uwolnić i pozwolić im działać. Nasze ciała są gotowe, aby pospieszyć z odpowiedziami. To jest właśnie ta szczególna tajemnica zamknięta w wiedzy o samouzdrawianiu, siła, jaka za tym stoi i jego wielka prostota.

Czego pragniesz? Jakiej potrzebujesz zmiany? Co mówi do Ciebie Twoje ciało? Takie pytania zada masażysta MA-URI, kiedy pojawisz się w jego klinice. Dlaczego? Po co? Kiedy? Wkrótce pytania te zaczniesz zadawać sobie sam/a, a Twoje ciało pospieszy z odpowiedziami. To jest właśnie samouzdrawianie w procesie Bodywork i jego wielka prostota. Zostań swoim własnym nauczycielem – nawigatorem swojej własnej łodzi (wyraź zgodę na żeglarskie metafory – Polinezyjczycy byli wielkimi żeglarzami!). Poczuj rytm oceanu nawet w samym środku miasta.

 

ANNA ZIELIŃSKA, masażysta MA-URI. „Całe życie jestem blisko ludzi: pracując i podróżując. Dotykam ich wzrokiem, myślą, uwagą i wreszcie dłonią. Każdemu napotkanemu człowiekowi chcę powiedzieć: Widzę Cię. Masaż wziął się w moim życiu z podróży. Przemierzyłam cały świat i kiedy nie wiedziałam jaki kierunek obrać, otworzyła się nowa przestrzeń do eksploracji: MA-URI. Wierzę, że ten masaż sięga do głębi naszej duszy i ciała, i oddaje nam naszą wrodzoną mądrość. Wystarczy sięgnąć. Zdobyłam licencję, która uprawnia do wykonywania masażu MA-URI® i Mama MA-URI® na najwyższym dostępnym poziomie. www.ma-uri.com.pl

Tajemnice masażu MA-URI – TUTAJ