1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Dlaczego mężczyźni zdradzają? 12 powodów

123rf.com
Badania wskazują, że między 10 a 20 proc. kobiet i mężczyzn jest niewierna partnerowi w długoterminowym związku. Dzisiaj, w świecie mediów społecznościowych, czatów, kamer internetowych, dużej dostępności pornografii o zdradę łatwiej. Niezależnie od okoliczności przyczyna zdrady zawsze tkwi w sferze uczuć.

Dlaczego mężczyźni zdradzają? To pytanie zadał sobie Robert Weiss, psycholog kliniczny, psychoterapeuta i pedagog. Jest autorem trzech książek na temat uzależnienia seksualnego, w spektrum jego zainteresowań jest powiązanie ludzkiej intymności z najnowszą technologią. Jest założycielem i szefem The Sexual Recovery Institute w Los Angeles, współpracuje medialnie z Newsweek i New York Times. Weiss niewierność określa po prostu jako łamanie zaufania, kiedy partner, będący z związku, nawiązuje intymny kontakt z inną osobą. Co powoduje to zachowanie? Z doświadczenia zawodowego Roberta Weissa wynika, że najczęściej:

1. Założenie, że monogamia nie jest możliwa. Mimo przyjęcia zobowiązania do niej, mężczyźni tak naprawdę nie mają zamiaru się z niego wywiązywać. 2. Poczucie, że nie dostają w związku wystarczająco dużo miłości, adoracji, uznania, poświęcenia od partnerki. W tym przypadku mężczyźni często nie są świadomi swoich potrzeb emocjonalnych a także nie potrafią być zdrowo asertywni (od prostytutki lub okazyjnej kochanki potrafią wynegocjować to, czego chcą od żony). 3. Błędne postrzeganie, że początkowe zauroczenie i intensywność kontraktów seksualnych jest dojrzałą miłością i intymnością. 4. Seksoholizm, kiedy seks zapełnia emocjonalną pustkę. 5. Decyzja o tym, że nie chcą tak naprawdę żyć w związku, mają nadzieję na inny a tymczasem urozmaicają sobie życie romansem. 6. Niskie poczucie własnej wartości, kiedy podboje miłosne pozornie je podnoszą. 7. Znudzenie rutyną życia, lekarstwem na którą jest tajemnica i intensywność zdrady. 8. Przekonanie, że jak nikt nie wie o zdradzie, nikt nie jest skrzywdzony. 9. Zemsta za zdradę żony. 10. Dawna trauma emocjonalnego zaniedbania czy znęcania się fizycznego powoduje, że napięcie z tym związane rozładowywane jest w wielu kontaktach seksualnych. 11. Roszczenie, że partnerka zaspokoi każdą potrzebę i zachciankę. Jeśli tak się nie dzieje, szukają zaspokojenia gdzie indziej. 12. Przy docenianiu stałego związku jako azylu rodzinnego czy bezpieczeństwa finansowego, zdradą zaspokajają deficyty uczuciowe. To oznacza niedojrzałość emocjonalną.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze