Asertywność - jak się jej nauczyć?

Asertywność – jak się jej nauczyć?

Asertywność oznacza przede wszystkim szacunek wobec siebie samego. To coś zdecydowanie więcej niż krzyknąć do kogoś: „nie!” – mówi psycholożka Joanna Heidtman.

O matko i córko – jak zbudować dobrą relację?

Kolejne pokolenia matek i córek są niczym system luster. Odbijają się w nich wzory na macierzyństwo. Chłoną też epokę, w której żyją, a ona te wzory modyfikuje. Dziś matki chcą świadomie kształtować relację z córkami. Ale czy są w stanie przełamać stare schematy?

Mój chłopak ma depresję. Co robić i jak mu pomóc?

Partner dotknięty „smugą cienia” z jednej strony zamyka się w swoim smutku i reaguje agresją, kiedy ktoś próbuje dowiedzieć się, co czuje, a z drugiej domaga się bezustannej obecności i bywa zazdrosny o czas spędzany bez niego. Terapeutka Ewa Klepacka-Gryz zauważa, że aby wspierać osobę w depresji, trzeba najpierw zadbać o siebie.

Ten Typ Mes: Zamach na przeciętność

Powiedzieć o nim, że jest jednym z najbardziej znanych polskich raperów, to jednak mało. Bo Ten Typ Mes swobodnie przekracza granice gatunków, a lista artystów, z którymi współpracuje, jest imponująca. Ten rozmach nie ogranicza się zresztą do muzyki. Przyznaje: – Potrzebuję odpowiedniej dawki silnych wrażeń, żeby czuć, że żyję.

Pies podobny do właściciela
Właściciel podobny do psa – prawda czy mit?

Właścicielom czworonogów nieobca jest pewnie teoria, że z czasem pan i pupil upodabniają się do siebie pod względem wyglądu. Nowe spostrzeżenia behawiorystów dowodzą, że ten związek jest o wiele głębszy – zachowanie twojego psa odzwierciedla twój stan emocjonalny. 

Pies podobny do właściciela

Właściciel podobny do psa – prawda czy mit?

Właścicielom czworonogów nieobca jest pewnie teoria, że z czasem pan i pupil upodabniają się do siebie pod względem wyglądu. Nowe spostrzeżenia behawiorystów dowodzą, że ten związek jest o wiele głębszy – zachowanie twojego psa odzwierciedla twój stan emocjonalny. 

Nowa żona mojego taty

Żona sporo młodsza od męża to model znany od stuleci. Jednak dla wielu córek to sytuacja nie do zaakceptowania. A przecież mogłyby zostać przyjaciółkami, bo choć kochają tego samego mężczyznę, to każda inaczej, a jego miłości starczy dla obu.

Oferty last minute do Grecji hitem sprzedaży

Grecja jako kierunek wakacyjny jest hitem sprzedaży ostatnich lat w ramach oferty last minute. Miejsce idealne na wakacje dla każdego ze względu na ogromną różnorodność, jaką ma do zaoferowania. Dodatkowo sprzyjający wypoczynkowi klimat, zabytki świadczące o bogatej historii, ciepłe morze i długi sezon. Wszystko to przyczynia się do ciągłego poszerzania greckiego produktu, by móc corocznie zaprezentować nowe miejsca i zachęcić do wyboru Grecji na wakacje.

Na czym to polega i jak to zrobić, czyli rozmnażanie roślin

Tworzony przez lata ogród to ogromny majątek. Z jednej strony założenia, z drugiej rośliny, no i jeszcze nasza ogromna praca, której w żaden sposób nie da się wycenić. Szukamy więc rozwiązań, które pozwolą nieco zaoszczędzić na wydatkach. Dzięki własnym sadzonkom co prawda nie zaoszczędzimy sił, ale pieniądze – i owszem.

Damskie sandały na lato – trzy modele, które warto mieć

Damskie sandały to najlepsze buty na lato. Są modne, lekkie, przede wszystkim, wygodne, zwłaszcza obuwie na płaskim obcasie. Dostępne są w przeróżnych fasonach, dlatego pasują zarówno na co dzień, jak i do bardziej eleganckiej stylizacji. Sandały to model bardzo odkrytego obuwia, przez co idealnie sprawdzają się w upalne, letnie dni.

KULTURA