1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Nawyki sportowe, które pomagają odnieść sukces w życiu

123rf.com
123rf.com
Nic nie testuje naszej cierpliwości bardziej niż treningi, kontuzje czy ból przy wysiłku. Oto 3 umiejętności, które warto zaczerpnąć ze sportu, żeby odnieść sukces.

Powodzenie stanowi wypadkową wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest upór i samozaparcie. Nic nie testuje naszej cierpliwości bardziej niż treningi, kontuzje czy ból przy wysiłku. Oto 3 umiejętności, które warto zaczerpnąć ze sportu, żeby odnieść sukces.

Samodyscyplina

Codziennie praktyki kształtują charakter i mają znaczący wpływ na osiągane sukcesy. To nie lada wyzwanie zamienić niekorzystny np. dla naszego zdrowia nawyk na ten dobry. Jednak, jak pokazują specjaliści i praktycy, jest to możliwe.

- Postawienie sobie celu, że będziemy biegać trzy razy w tygodniu po 30 minut, dla początkującego biegacza jest dużym obciążeniem. Jednak z każdym tygodniem staje się coraz większą przyjemnością, a po kilku miesiącach - wyczekiwanym momentem dnia. Samodyscyplina i odpowiednia motywacja odgrywają tu kluczową rolę, by wprowadzić do życia nowy nawyk – mówi Natalia Bogdan, właścicielka agencji rekrutacji Jobhouse.

Samodyscyplina sprawia, iż bez względu na to, jaki postawimy sobie cel, będziemy konsekwentnie dążyć do jego realizacji. 

Wytrwałość

Rozpoczynając nowy rozdział w życiu czy wchodząc na nową ścieżkę kariery, należy założyć, że nie zawsze wszystko będzie łatwe i przyjemne. Często nawet najlepszy plan może zakończyć się  porażką.  Ale osoby, które uprawiają sport doskonale wiedzą, że droga do celu to mieszanka sukcesów i porażek, a wygrywa ten, kto z nieudanych startów wyciąga wnioski i traktuje je jak życiowe lekcje.  Wizja sukcesu

Sport to nie tylko rozwój fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny. Przygotowując się do maratonu czy otwierając swoją firmę, warto działać z wizją końca, tzn. wiedzieć, jaki cel chcemy osiągnąć. Takie postępowanie motywuje i dodaje energii do kolejnych działań.

- Sport pomaga mi odreagować stres towarzyszący zarządzaniu, a dzięki postępom w sporcie, wyznaczam sobie coraz ambitniejsze cele w życiu zawodowym. Co ciekawe, bieganie, tak jak biznes, zaczęłam od totalnego zera - dodaje ekspertka. 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze