1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Ile seksu mamy w życiu?

48424728 - beautiful couple lying together on the bed
48424728 - beautiful couple lying together on the bed
Czy jesteś ciekawa ile czasu w ciągu swojego życia przeznaczasz na seks? Ta jakże ważna dla ludzkości czynność na pewno zajmuje nam więcej czasu w teorii niż w praktyce.

Eksplorując nawyki życiowe ludzi, amerykańscy naukowcy postanowili przeprowadzić badanie, które miało na celu określenie ile czasu poświęca przeciętny człowiek na różne czynności w trakcie swojego życia. By badanie było jak najbardziej wymierne, wzięło w nim udział 9000 respondentów z 9 krajów.

Osoby ankietowane były w wieku ok. 71 lat, a każda z osób musiała opowiedzieć o jej przeciętnych nawykach życiowych, w tym ile czasu przeciętnie spędza na aktywnościach sportowych, pracy zawodowej, odpoczynku oraz jak dużo czasu poświęca na seks. Efekt  okazał się dość zaskakujący i… smutny.

Otóż przeciętny człowiek w czasie 25.915 dni życia, ok. 30% czasu poświęca pracy zawodowej, 40% czasu przeznacza życiu wirtualnemu, a tylko ok 0,41% swojego życia spędza kochając się. W praktyce daje to 117 dni seksu.

408 godzin przyjemności brzmi jednak znacznie lepiej, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że przeciętne zbliżenie (wg. statystyk europejskich) trwa średnio od 5 do 9 minut. I na koniec, miejmy nadzieję, że jako konkluzję badania możemy przyjąć, że w pewnych sferach życia ważniejsza jest jakość od ilości :) .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze