fbpx

Życie w stresie

Chroniczny stres - jak się od niego uwolnić radzi coach Kasia Wezowski
123rf.com

Coraz więcej wiemy o stresie, jego mechanizmach i konsekwencjach. A mimo to stres stanowi nieodłączny element codziennego życia. Jak sobie z nim radzić?
W domu, w pracy, na ulicy – w każdej chwili jesteśmy narażeni na konfrontację, na sytuację kryzysową, ale tylko od nas zależy, jak się wtedy zachowamy. Możemy odpowiedzieć agresją, możemy próbować tłumaczyć albo negocjować, wreszcie – możemy po prostu w ogóle nie zareagować. Każdy musi znaleźć własne sposoby radzenia sobie ze stresem: ćwiczenia relaksacyjne, gimnastykę, efektywne planowanie czasu, koncentrację na „tu i teraz” albo jeszcze coś innego. To bardzo ważne, ponieważ stres może stać się przyczyną poważnej choroby.

Dieta dla zestresowanych

Ogrom spraw do załatwienia, pośpiech i zbyt mało czasu, by wszystkiemu sprostać, sprawiają, że coraz więcej ludzi odczuwa negatywne skutki stresu. Problemy pojawiają się, gdy reakcje stresowe trwają przez dłuższy czas. Jednym z czynników, które pomagają uporać się ze stresem, jest odpowiednia dieta.

Jak przeżyć sytuacje konfliktowe?

W relacjach interpersonalnych zawsze pojawia się człowiek z jego emocjami, osobowością, bagażem doświadczeń i wychowaniem. Żaden konflikt nie toczy się w próżni, za to każdy naraża nas na stres. Ale uwaga: konflikty są po to, aby nauczyć się je rozwiązywać! Jak sobie poradzić z konfliktami?

Jak sobie radzić ze stresem finansowym?

Badania dowodzą, że 75 proc. ludzkiej populacji stresuje się życiem zawodowym i finansami. Są jednak strategie radzenia sobie z tym rodzajem stresu. Nie panikuj – miej plan finansowy – miej świadomość, w jaki sposób odreagowujesz stres finansowy- zastanów się nad zmianą.

Porządek sposobem walki ze stresem.

Bałagan w domu, nieład w miejscu pracy – nawet gdy sobie tego nie uświadamiasz, nieporządek wywołuje w nas stres. Nieład dodatkowo stymuluje zmysły i sprawia, że nasz umysł pracuje na zdwojonych obrotach. W pracy bałagan zabija kreatywność, w domu – utrudnia odpoczynek. Jak sobie poradzić?

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze