Olimpiada w Londynie – pomysł na wakacje

Nie masz jeszcze planów wakacyjnych? Chcesz zwiedzić jedno z najciekawszych miast Europy i zobaczyć sportowe zmagania? Olimpiada w Londynie to dobry pomysł!
Co zrobić, żeby towarzyszyć zawodnikom, którzy będą startowali w ponad sześciuset konkurencjach? To proste – wziąć urlop między 27 lipca a 12 sierpnia, postarać się o jedną z ostatnich już wejściówek na areny igrzysk, zarezerwować noclegi, kupić bilet do stolicy Wielkiej Brytanii i przewodnik po tym mieście, a potem w drogę na olimpiadę w Londynie.

Zobacz film promujący olimpiadę. Zagrali w nim m.in. James Bond i Panna Moneypenny.

Wyjazdy organizują biura turystyczne wyspecjalizowane w wysyłaniu kibiców na imprezy sportowe. Grupa TSO, z którą 100 osób pojechało na poprzednie letnie igrzyska w 2008 r. do Chin, oprócz standardowych usług, jak: bilety lotnicze, zakwaterowanie, wyżywienie, transport, imprezy towarzyszące, opiekę pilota oferuje klientom dodatkowo towarzystwo gwiazd sportu i celebrytów.

Skorzystanie z tej i podobnych ofert może okazać się dużo tańsze niż wyjazd indywidualny na olimpiadę w Londynie, bo touroperatorzy zawierali umowy znacznie wcześniej, zanim londyńscy hotelarze podnieśli ceny. Indywidualny turysta musi liczyć się z kosztem od ponad 200 do prawie 1000 funtów. Nie mówimy tutaj o najbardziej luksusowych apartamentach za kilkanaście tys. funtów. Dobra wiadomość jest taka, że wolnych łóżek będzie więcej, bo z 20 proc. (40 tys.) zarezerwowanych już miejsc zrezygnował Komitet Olimpijski.