1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Wychowanie
 4. >
 5. Jak budować autorytet?

Jak budować autorytet?

Kiedyś rodzice byli kimś, kto wie więcej i lepiej, kto ma władzę. Teraz dzieci biją nas na głowę w posługiwaniu się techniką, Internetem, w znajomości języków oraz tego, co jest trendy, a co obciachem. I to one często w domu rządzą.

Jaś ma 14 lat i w nosie to, co mówi mama. Kiedy słyszy: „Weź się do lekcji”, odburkuje, że on wie, co ma robić. Na prośbę: „Pójdź do sklepu, wyrzuć śmieci, posprzątaj swój pokój” – ma zawsze przygotowaną odpowiedź: „Zrób to sama”. A mama, ukradkiem pochlipując, idzie do sklepu, wyrzuca śmieci, sprząta pokój syna. Można powiedzieć, że nieźle ją sobie wychował. Bo gdy tylko krzyknął od progu, że nie będzie jadł ogórkowej, mama w te pędy nastawiała pomidorówkę. Kiedy zażyczył sobie nową komórkę, miał ją natychmiast. Od małego (mama samotnie go wychowuje od trzeciego roku życia) nie słyszał w domu stanowczego, zdecydowanego zdania. Tylko pytania: Co zjesz? Co założysz? Idziemy do parku czy na plac zabaw? To on decydował, dyktował warunki i zawsze robił, co chciał. Dopiero teraz dociera do mamy, że nie jest dla syna żadnym autorytetem.

Bliźniacy Piotr i Paweł (lat 17) uchodzili za nad wyraz grzeczne dzieci. Kiedy się urodzili, tata powiedział niby żartem: Nie pozwolę, żeby weszli nam na głowę. I całe wychowanie podporządkował tej zasadzie, czyli krótko ich trzymał. Już jako przedszkolaki wiedzieli, gdzie mogą wejść, a gdzie nie, czego nie dotykać, co mówić i jak się zachowywać. Na początku oczywiście próbowali łamać zakazy, ale szybko doszli do wniosku, że to się im nie opłaca, bo ojciec surowo karał ich za każde przewinienie. Najłagodniejszą karą był krzyk. Stopień wyżej – zamykanie w łazience. Najwyżej – bicie sznurem od żelazka. Mama tym metodom się nie sprzeciwiała.

Paweł i Piotr szybko nauczyli się, że to, co powie ojciec, nie podlega dyskusji. Przy rodzicach są „do rany przyłóż”. Ale gdy tylko schodzą z ich pola widzenia, folgują sobie na całego – piją, palą, eksperymentują z narkotykami. Tak naprawdę prowadzą podwójne życie. Na razie ojciec tkwi w słodkiej nieświadomości i w przekonaniu, że ma autorytet u synów.

Wojtek, lat 12, jest – jak mawia babcia – cygańskim dzieckiem. Od urodzenia do wieku szkolnego rodzice (mama skrzypaczka, tata dyrygent) zabierali go na próby, w trasy koncertowe, spotkania. On to uwielbiał. Rodzice, choć zajęci, byli na wyciągnięcie ręki. Dawali dużo swobody i wolności. Raczej nagradzali, niż karali. W wolnych chwilach mama uczyła go grać na skrzypcach, tata na pianinie.

Teraz nie jeżdżą już razem tyle co kiedyś, ale są ze sobą bardzo zżyci. Wojtek okazał się utalentowany nie tylko muzycznie. Jego największą pasją jest komputer i to on odgrywa rolę domowego informatyka, uczy rodziców posługiwania się Internetem, założył im pocztę mailową, archiwizuje zdjęcia z koncertów. Jajko mądrzejsze od kury – śmieje się mama. A tata pyta: I jak tu mieć autorytet?

Słowniki definiują autorytet następująco: To moc wpływania na zachowanie i opinie innych ludzi wynikająca z obdarzania danego człowieka przez tychże ludzi poważaniem i szacunkiem oraz uznania go przez nich za mistrza i eksperta w jakiejś dziedzinie.

Innymi słowy – autorytet rodzicielski to coś takiego w rodzicach, co każe dziecku podporządkować się ich woli, aby móc poczuć się bezpiecznie i nie mieć wątpliwości, co powinno robić i jak się zachowywać.

 

Moja mama czarodziejka

Dla małego dziecka matka i ojciec są jedynym źródłem poczucia bezpieczeństwa. Kimś, kto ma nieograniczone możliwości i kto potrafi rozwiązać każdy problem, jak czarodziej. Małemu dziecku wydaje się, że nie istnieje nic, czego nie wiedzą jego rodzice, nic, czego nie mogą zrobić. Postrzega ich niemalże jak bóstwa. Jedną z podstawowych cech stosunków między rodzicami i dzieckiem jest to, że dzieli ich różnica w „psychologicznej wielkości”. Polega ona nie tylko na tym, że dzieci widzą swoich rodziców jako większych i mocniejszych (co akurat jest faktem), ale również jako najmądrzejszych i najdzielniejszych na świecie. Z perspektywy kilkudziesięciu centymetrów nad ziemią wydają się olbrzymami i mocarzami o nieograniczonych możliwościach.

Nic dziwnego, że dziecko chce się podporządkować tak wspaniałym i wszechmocnym istotom. To dla niego naturalne jak oddychanie, a potrzeba bliskości tak oczywista jak jedzenie. Na początku rodzicielski autorytet wynika więc z samej relacji pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

Małe dziecko odpłaca rodzicom za poczucie bezpieczeństwa bezkrytycznym uwielbieniem, wszechogarniającym zaufaniem i niezachwianą wiarą, że mama i tata są po prostu najlepsi, najładniejsi, najsilniejsi, najmądrzejsi, najczulsi, najbardziej prawdomówni, opiekuńczy, najuczciwsi, najcierpliwsi, najzdolniejsi, najbogatsi, najważniejsi i w ogóle „naj”.

Rodzice są, jacy są

Taki stan trwa przez całe wczesne dzieciństwo (od niemowlęctwa do 9.–10. roku życia), czyli do okresu przed dorastaniem. W tym wieku dziecko potrafi już zbierać i analizować informacje. A jest ku temu coraz więcej okazji, ponieważ coraz częściej przebywa wśród innych. Tak zdobytą wiedzę wykorzystuje do porównań tego, co słyszało i widziało w domu, z tym, co mówią i robią inni ludzie. Porównania te nie zawsze wypadają na korzyść rodziców. I tak zaczyna się upadek pierwotnego naturalnego autorytetu. Nastolatek, obserwując różne zachowania rodziców, potrafi dojść do wniosku, że tata często mija się z prawdą, a mama nie zawsze jest tak cierpliwa, jak mu się wydawało. Że tata nie zna się na Internecie, a mama nie umie piec ciasta. Że w ogóle rodzice udają często kogoś, kim nie są.

Przyglądając się innym, na przykład rodzicom kolegi, dziecko dostrzega, że tata wcale nie jest najsilniejszy, a mama najładniejsza, że inni rodzice są bogatsi albo bardziej czuli. W miejsce bezkrytycznego podziwu i lojalności pojawia się krytycyzm, mniej lub bardziej ukryte pretensje, że rodzice są tylko tacy, jacy są, że żadne „naj” do nich nie pasuje.

Ta postawa osiąga apogeum w okresie dorastania. Rodzice przekonują się, że ich autorytet nie wynika ani z tego, że są rodzicami, ani z tego, że już go posiedli. Bo do tej pory wierzyli, że autorytet został im dany raz na zawsze. I bardzo cierpią, gdy dzieci kwestionują ich kompetencje. Jeśli zdają sobie sprawę z tego, że dzieci mają rację, często ukrywają przed nimi swoje ograniczenia i błędy albo mówią: My wiemy, co jest dla ciebie lepsze. Mówią tak jak ich rodzice. Tym samym powielają model z innej epoki, który w tamtych czasach może i miał rację bytu, bo kiedyś autorytet rodziców polegał na wiedzy i tak zwanej życiowej mądrości przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Syn kowala uczył się rzemiosła i życia od ojca, dziadka, wujków. Córka krawcowej podglądała, jak mama szyje, od niej przejmowała pracownię, od niej dowiadywała się, w jaki sposób zdobyć męża i jak uchronić dziecko przed urokiem. Rodzice i dzieci mieli swoje miejsce w hierarchii.

Dzisiaj często role się odwracają. Współczesna mama radzi się córki, co włożyć na przyjęcie, ba – pożycza od niej ciuchy. A tata pyta syna, jak naprawić komputer i jaki kupić samochód. To jednak wcale nie znaczy, że rodzicielski autorytet jest skazany na upadek. Trzeba go tylko budować na czym innym. Nie na wiedzy i hierarchii, ale uczuciach, wartościach i wzajemnym szacunku.

Nic na siłę

Trzeba w porę zdać sobie sprawę z tego, że pierwotny, naturalny autorytet przemija i że nie ma w tym nic złego. A nawet że byłoby podejrzane, gdyby syn i córka byli dalej bezkrytycznie zapatrzeni w matkę i ojca. Dzieci „boksują się” z nami po to, żeby odnaleźć swoją tożsamość, własną drogę, swoje priorytety. Mieć autorytet nie znaczy zawsze mieć rację.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Zwierciadło

Every summer has a story

fot. materiały prasowe Femi Stories
fot. materiały prasowe Femi Stories
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Jesteśmy sobą w pełnej okazałości. Tańczymy, płaczemy ze szczęścia, próbujemy rzeczy, których wcześniej nie śmiałyśmy spróbować. Podróżujemy i odnajdujemy siebie we współczesnej dżungli. Kolekcja Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zainspirowane wydarzeniami, które zmieniły nas na zawsze.

Kochamy markę Femi Stories. Za projekty, które uwielbiamy najbardziej - takie, w których czujemy się swobodnie, które przypominają nam najpiękniejsze, błogie chwile: wschody słońca, szum oceanu, piaszczyste i bezkresne plaże.

Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zaprojektowane z myślą o #FemiGirls i ich aktywnym stylu życia. Stworzone dla dziewczyn, które zaczynają swój dzień od jogi, a kończą go surfując przy zachodzie słońca; podróżują i stale szukają nowych wyzwań, odkrywają swoje potrzeby i poprzez swój styl śmiało je wyrażają. Czerpią energię z kosmopolitycznego miasta, ale nie wyobrażają sobie życia z dala od natury. Cztery historie, w której każda odnajdzie siebie.

1. LOVE IN MARRAKESH Historia inspirowana marokańskimi zachodami słońca nad tętniącym życiem, pełnym ekscytujących bodźców miastem. Niebanalnie połączenie ognistego odcienia pomarańczy, głębokiego granatu i delikatnego błękitu z motywem przewodnim LOVE, zaprojektowanym po wizycie w muzeum Yves Saint Laurent w Marrakeszu.

2. WILD AT HEART Kapsuła oddająca dzikość serca #FemiGirl i naszą wieczną miłość do natury. Tu nie obowiązują żadne zasady – nowy, autorski florystyczny print zestawiliśmy z kultową panterką i połączyliśmy z odcieniem morskiej zieleni, a kurtkę Franta i szorty Start znajdziecie w odcieniu metalicznego złota. Tutaj regułą jest brak reguł.

3. PALM TREE RESORT Lato w pełni, zabawa barwami dodającymi energii, siła wzorów i kolorów. Florystyczny wzór, paski, gorąca czerwień i głęboka zieleń. To wszystko znajdziecie w nowych modelach mini, midi i maxi sukienek, kultowej bluzie Kenta, parce Paloma czy idealnie skrojonych strojach kąpielowych.

4. PINK OCEAN Historia inspirowana podróżą po piaszczystych brzegach oceanu i andaluzyjskimi zachodami słońca. Modele w odcieniu pudrowego różu i niebieskiego przełamane zostały delikatnym printem nawiązującym do tego, co kochamy najbardziej – słońca plam i fal.

Jest pięknie. I już nie możemy doczekać się lata.

 1. Zwierciadło

Świąteczne inspiracje prezentowe

Zobacz galerię 8 Zdjęć
Nie masz pomysłu na wyjątkowy prezent dla najbliższych? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji. Anielskie włosy, piękna fryzura i promienna cera to prezent, który możesz podarować tym, których kochasz.

ANIELSKIE WŁOSY W STYLU EKO

Najmodniejsza na świecie marka kosmetyków do włosów, KEVIN.MURPHY, to strzał w dziesiątkę. W szczególności dla wielbicielek najnowszych trendów, ekologii oraz… posiadaczek cienkich włosów! Zestaw SPEAKING VOLUMES, w skład którego wchodzi szampon ANGEL.WASH oraz odżywka ANGEL.RINSE w połączeniu z kultowym lakierem SESSION.SPRAY, sprawi, że te święta będą wyjątkowo piękne oraz pełne objętości.

KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl) KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl)

HANDMADE STORY

Dla miłośniczek rękodzieła trafionym prezentem będą zestawy spinek TURTLE STORY. Ręcznie wykonane szylkretowe spinki o nietuzinkowych kształtach będą idealnym uzupełnieniem świątecznych fryzur. Zapakowane są w ekologiczne oraz ozdobne pudełko.

TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl) TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl)

ŚWIĄTECZNA REGENERACJA

Dla miłośniczek profesjonalnej pielęgnacji włosów wybierz niezawodny zestaw regenerujący OLAPLEX. To doskonałe rozwiązanie dla posiadaczek każdego rodzaju włosów. Wszystkie produkty z tej serii zawierają specjalnie opatentowany składnik, który wnika w głąb włosa, naprawiając je od wnętrza. To prezent, który gwarantuje piękne i zdrowe włosy nie tylko od święta!

OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl) OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl)

PROMIENNA CERA

Dla wielbicielek prostej i skutecznej pielęgnacji twarzy wybierz zestaw od GLOV. Jest to niezbędny duet pielęgnacyjny każdej kobiety. W zestawie antycellulitowa rękawiczka do peelingu ciała oraz rękawiczka, która w mgnieniu oka zmywa makijaż tylko przy użyciu wody. Natomiast dla miłośniczek koreańskiej pielęgnacji postaw na zestaw 5 masek od PIBU, przeznaczonych do różnego rodzaju cery lub elastyczną maseczkę kształtującą owal twarzy od SKEDERM. Maski w płachcie to nie tylko idealny pomysł na prezent, ale również doskonały sposób na zimową pielęgnację skóry twarzy.

PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl

LUKSUS DLA WŁOSÓW

Wymagającej i ceniącej najwyższej jakości pielęgnację podaruj wyjątkowy zestaw nawilżający do włosów od Alterny. Ta wyjątkowa linia z ekstraktem z kawioru intensywnie nawilża, wzmacnia i odżywia suche oraz problematyczne włosy. W zestawie znajduje się nawilżający szampon oraz odżywka wraz z elegancką, skórzaną kosmetyczką. Podaruj jej w prezencie piękne włosy oraz odrobinę luksusu.

ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl

DLA VEGE MANIACZKI

Profesjonalne, wegańskie oraz nietestowane na zwierzętach kosmetyki do włosów to zdecydowanie prezent, który zadowoli każdą miłośniczkę ekologii. SHARK BAY od Eleven Australia to zestaw dedykowany dla posiadaczek cienkich oraz pozbawionych objętości włosów. Szampon oraz odżywka odbiją je od nasady, a sól morska doda im tekstury, tworząc naturalne fale. Podaruj jej włosy pełne objętości oraz… australijskiego słońca.

ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl

W MĘSKIM STYLU

Jeśli szukasz prezentu dla swojego ukochanego mężczyzny postaw na praktyczne rozwiązanie. Wybierz zestaw FRESH MIX od marki KEVIN.MURPHY, który zawiera wszystko to, czego potrzebuje zadbany oraz nowoczesny mężczyzna. W zestawie znajduje się stymulujący szampon i odżywka, oraz dwie mini pasty do stylizacji. Poszukiwania idealnego prezentu dla Niego możesz uznać za zakończone sukcesem.

KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl

Propozycje prezentów dostępne na

 1. Zwierciadło

Słodka niespodzianka pod choinkę

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Rozpakowywanie prezentów to jeden z tych momentów, na który w czasie świąt czekają nie tylko dzieci. Upominki, to przecież dowód na to, że o sobie pamiętamy i chcemy sprawić sobie przyjemność.

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent od Świętego Mikołaja jest małe co nieco, czyli paczuszka pysznych słodkości. Ucieszą się z niej zarówno małe łasuchy, jak i dorośli smakosze. Słodycze spod choinki smakują wyjątkowo, zwłaszcza jeśli mają kojarzące się ze świętami smaki - pomarańczy, wanilii i przypraw korzennych. Dekoracyjne opakowanie ozdobione bożonarodzeniowymi motywami tabliczkę czekolady, pudełko pralinek, czy paczkę cukierków przemieniają w wyjątkowy słodki prezent.

Wybierając słodkości pod choinkę trudno pominąć siłę tradycji – są marki, które od lat kojarzą się z jakością i smakiem. Jedną z nich jest E.Wedel. Marka, jak co roku, przygotowuje z okazji świąt specjalną edycję swoich kultowych produktów, wzbogacając je o dodatki takie jak pomarańcza, cynamon, wanilia i żurawin. Z okazji Bożego Narodzenia, znane wedlowskie produkty otrzymają nową, świąteczną szatę graficzną.

Są wśród nich , Torcik Wedlowski, kultowe Baryłki i duże tabliczki czekolady – gorzka z żurawiną, mleczna z cząstkami pomarańczowymi oraz czekolada Cookie, w dwóch świątecznych smakach: korzennym i Orange Mocha. W tegorocznej ofercie Mieszanka Wedlowska, cukierki Pierrot i świąteczne pralinki opakowane będą w nietuzinkowe puszki w kształcie kuli, dzwonka i choinki. Dzięki temu mogą także stanowić idealną świąteczną ozdobę.

Słodkości dla najmłodszych

Dzieciom czas oczekiwania na Boże Narodzenie można umilić kalendarzem adwentowym E.Wedel. W ozdobnym pudełku podzielonym na 24 okienka znajdują się czekoladki w dwóch smakach w kształcie Buźki Krówki. 
Na Mikołajki lub pod choinkę można sprawić im zestawy słodyczy na przykład: pudełko z opaską w kształcie rogów Renifera - bohatera motywu graficznego, Domek Krówki, a także czekolady mleczne z chrupiącymi kawałkami wafelków i chrupek lub z kawałkami pianek marshmallow. Świąteczne produkty dla dzieci E.Wedel ozdobiono postaciami Renifera, Mikołaja, Bałwanka oraz Znajomej Krowy Kucharza.

 

Produkty z portfolio świątecznego E.Wedel są w sprzedaży od początku listopada.

 1. Zwierciadło

Stwórz atmosferę Świąt. Inspiracje od marki Fyrklövern  

Zobacz galerię 23 Zdjęcia
Święta to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, spotkania z bliskimi oraz pyszne potrawy. Smakowanie ich to również delektowanie się pięknem odświętnie nakrytego stołu. Zainspiruj się propozycjami marki Fyrklövern - specjalistą w dziedzinie dekoracji stołu - i stwórz świąteczną aranżację, która oczaruje twoich gości!

ÅSA’S WINTER 

Rajskie jabłuszka, pomarańcze, granaty i pachnące gałązki to elementy doskonałe na świąteczny stół! By całość wyglądała bajecznie warto wybrać perfekcyjną zastawę, która spełni nasze oczekiwania co do dekoracji stołu i zachwyci wszystkich gości! Po raz pierwszy w Polsce, w cudownej aranżacji świątecznej, prezentujemy Serwis ÅSA’S WINTER, zaprojektowany przez skandynawską artystkę Anne Rooslien. Najwyższej jakości, trwała porcelana skaleniowa, urzekające, ręcznie litografowane zdobienia oraz wyjątkowy design tworzą ponadczasowy serwis obiadowy! Dzięki zastawie, dekorowanej skrzatami – wykreowanymi przez znaną w Skandynawii Åsę Götander, uzyskasz wspaniałą zimowo-świąteczną atmosferę. Porcelanę możemy umyć w zmywarce i odgrzać w niej dania korzystając z kuchenki mikrofalowej – to dodatkowy atut tego eleganckiego serwisu.

SANTA CHRISTMAS

Do świątecznej dekoracji stołu warto wybrać nastrojowe świece, serwety i oczywiście doskonałą porcelanę. Serwis SANTA CHRISTMAS ręcznie zdobiony platyną, skrzącymi się płatkami śniegu oraz uroczymi krasnalami to spełnienie świątecznych marzeń zarówno dzieci jak i dorosłych. Klasyczny design kolekcji wypełniają kolorowe, ręcznie malowane wizerunki skrzatów i zwierząt w zimowej scenerii. Pełne fantazji i artystycznego kunsztu, tworzą ciepły i radosny klimat, podkreślając wyjątkową atmosferę świąt.

ÅSA’S CHRISTMAS

Skrzaty i dekor wzbogacony elementami z 18-karatowego złota to przewodnie elementy Serwisu ÅSA’S CHRISTMAS. Zastawa z motywem uroczych ludków idealnie ozdobi świąteczny stół i stworzy atmosferę bajkowego klimatu przywołując wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. To serwis, który przykuwa wzrok oryginalnym kształtem przypominającym pofałdowane śnieżne zaspy, na których zagościły urocze skrzaty. Ośnieżone choinki dekorowane prawdziwym złotem stanowią ekskluzywny element ozdobny! Gałązki, pierniki w kształcie serca, gwiazdy z jabłek czy złote szyszki w kieliszkach to elementy dekoracyjne, które komponują się idealnie z tym eleganckim serwisem.

ÅSA’S CHRISTMAS WHITE

Porcelana Åsa’s Christmas White zachwyca klasycznym designem i ręcznie malowanymi krasnalami w białych i srebrnych kapturkach. Serwis przepięknie prezentuje się w monochromatycznym stylu, gdzie na drewnianym stole w odcieniach szarości układamy zielone gałązki przyprószone śniegiem, szyszki i pachnące pierniki.

VICTORIA 

Drewno, pachnący świerk, nastrojowe lampki i przepyszne potrawy podane na luksusowej porcelanie skandynawskiego projektu pomogą nam stworzyć perfekcyjną atmosferę w czasie świąt! Serwis Victoria zachwyca delikatną formą, a zdobienia z 18-karatowego złota nadają mu królewskiego splendoru. Czerwona serweta przyprószona sztucznym śniegiem, pomarańcze, goździki i soczyste, czerwone jabłka w zimowej okrasie w połączeniu z elegancką porcelaną Victoria tworzą dekorację stołu w iście królewskiej aranżacji. Ta zastawa to świetny wybór zarówno na święta jak i inne okazje, jej klasyczny i elegancki design sprawia, że będzie pasowała na każdą uroczystość.

CELEBRATION

Świąteczny stół stanowi doskonałe pole do popisu dla miłośników dekoracji wnętrz. Spektrum możliwości jakie możemy zastosować jest nieograniczone. Pachnące gałązki świerku, złote świece, kryształowe wazony, eleganckie serwety czy też subtelne herbaciane róże i złote sztućce będą prezentować się perfekcyjnie w otoczeniu porcelany Celebration. Serwis o lekko falistym kształcie z ręcznie nanoszonymi platynowymi zdobieniami zachwyca subtelnością i elegancją.

Zobacz więcej na: ,

 1. Zwierciadło

Herbaty Newby - doskonały prezent pod choinkę

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Kolekcja światowej sławy projektanta mody Matthew Williamson dla Newby to idealny prezent na Święta dla każdej wielbicielki najwyższej jakości herbaty oraz mody.

Przepiękne puszki skrywają w sobie 3 wyjątkowe herbaty: Maharaja’s Breakfast (czarna herbata Assam), Exotic Earl Grey (herbata z olejkiem z gorzkiej pomarańczy i płatkami róży) oraz Jasmine Rose Garden (zielona herbata z różą i jaśminem). Do wyboru będzie także pudełko zawierające wszystkie 3 produkty.

Najwyższej jakości liście herbaty wraz z kwiatowymi dodatkami, ukryte w pięknych opakowaniach będą idealnym prezentem dla bliskiej osoby, a także przyjemnym uzupełnieniem każdego dnia.

Produkty dostępne są na stronie