fbpx

Najlepsze Produkty Turystyczne w Polsce

Browarium_Tychy
zabytkitechniki.pl

Polska Organizacja Turystyczna od 2008 r. przyznaje Złote Certyfikaty dla atrakcji turystycznych w Polsce.

Od 2003 r. organizacja przyznaje certyfikaty „Najlepszego Produktu Turystycznego”. Certyfikaty to nagroda dla nowatorskich przyjaznych turystom miejsc, obiektów, imprez i wydarzeń, które rozgrywają się regionalnie lub lokalnie, przyznawana w drodze konkursu. Najlepsze z nich otrzymują dodatkowe wyróżnienie – Złoty Certyfikat. Dotychczas wyróżniono w ten sposób: Szlak Zabytków Techniki, Kanał Augustowski – Szlak Papieski, Łódzką Manufakturę, Festiwal „Przystanek Woodstock” oraz Szlak Orlich Gniazd.

Szlak Orlich Gniazd

Zamek_Ogrodzieniec
wikimedia.commons/ Konrad Kurzacz, Pimke

Szlak Orlich Gniazd ma długość ponad 160 km i rozciąga się między Krakowem i Częstochową. Obejmuje kilkanaście zamków i ruin zamków. Jednym z nich jest średniowieczny Zamek Ogrodzieniec. W rzeczywistości obiekt znajduje się w odległości 2 km od Ogrodzieńca, w Podzamczu.

Kanał Augustowski

Kanal_augustowski
wikimedia.commons/Ludek

Kanał łączy dopływ Wisły z Bałtykiem. Łącznie długość szlaku wynosi 101 km, z czego 19 km na Białorusi. Na kanale znajduje się 18 śluz. Dodatkowa należą do niego rzeki Netta i Czarna Hańcza oraz 9 jezior w okolicach Augustowa.

Festiwal „Przystanek Woodstock

wosp.org.pl

Festiwal muzyczny organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od 1995 r. Pomysłodawcą imprezy jest Jurek Owsiak, a jej nazwa nawiązuje do festiwalu w Woodstock. Na festiwalu występują zespoły z Polski i z zagranicy.

Łódzka Manufaktura

maunfaktura_Lodz
manufaktura.com

Centrum powstałe na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. W Manufakturze mieszczą się muzea, kina, dyskoteki, centrum handlowe i restauracje. Miejsce było wielokrotnie wyróżnione jako udany projekt rewitalizacji.

Szlak Zabytków Technik

Browarium_Tychy
zabytkitechniki.pl

Szlak Zabytków Techniki obejmuje 36 obiektów związanych z dziedzictwem przemysłowym na Śląsku. Są to m.in. muzea i skanseny, ale też osiedla mieszkaniowe i czynne fabryki. Jest to najciekawszy szlak industrialny w Polsce, wpisuje się w program promocji i aktywizacji regionu. Na zdjęciu Browarium w Tychach.