fbpx

Co twoja kawa mówi o tobie?

Smaki kawy
123rf.com

Rodzaj kawy, jaką pijesz, może ujawnić o twojej osobowości więcej niż myślisz.
Psycholog kliniczny dr Ramani Durvasula przeprowadził badanie tysiąca osób pijących kawę. Opublikował je w książce „You Are why You Eat: Change Your Food Attitude, Change Your Life”. Badanie ocenia wspólne style bycia oraz takie same cechy osobowościowe u ludzi, którzy piją ten sam rodzaj kawy. Durvasula zwrócił szczególną uwagę na introwersję, ekstrawersję, cierpliwość, perfekcjonizm, wrażliwość, podejrzliwość oraz predyspozycje społeczne.

Okazało się, że wielbiciele kawy czarnej są najbardziej w typie old school, to najczęściej puryści, którzy lubią w życiu prostotę, są cierpliwi i wydajni. A także spokojni, nastrojowi, prostolinijni. Mogą być aroganccy i lekceważący i mieć trudności z wprowadzaniem w życie zmian.

Osoby pijące latte i dodające do kawy dużo mleka, śmietanki i cukru, poszukują komfortu. To ludzie lubiący pławić się w przyjemnościach, którzy potrzebują nimi łagodzić gorycz życia. Są raczej hojni i pomocni dla innych, nie cechuje ich egoizm, mają skłonności do przesady i nie zawsze potrafią o siebie dbać i komunikować swoje potrzeby. W tej grupie znalazło się sporo neurotyków, a także ludzi bezinteresownych i skromnych. Słodzą kawę niedojrzali i dziecinni, ale także młodzi duchem

Amatorzy kaw mrożonych oraz mieszanych napojów kawowych to ludzie, którzy muszą próbować nowości, są bardzo towarzyscy i znają trendy. Przy tym odznaczają się dziecinnością i spontanicznością. Są obdarzeni dużą wyobraźnią, zmieniają zdanie i bywają lekkomyślni.

Kawę bezkofeinową i z mlekiem sojowym wybierają osoby kontrolujące, obsesyjne, perfekcjonistyczne. Świadome swojego ciała i interesujące się zdrowym stylem życia. To wrażliwcy, którzy mają tendencje do przeżywania smutku.

Osoby, które piją kawę rozpuszczalną, są zazwyczaj wyluzowane, otwarte, biorą życie takie, jakie jest, nie zagłębiają się w szczegóły i nie potrafią planować. Poza tym zaniedbują swoje zdrowie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze