fbpx

Jak pisać bloga?

5 rad dla blogerów
123rf

Julie Hanks, psychoterapeutka, która ma w sieci swojego poczytnego bloga, radzi jak go pisać, żeby dotrzeć do serc ludzi.

Blogowanie to świetny sposób, aby trafić do swoich potencjalnych klientów, a także do wszystkich bratnich dusz. Czyli do tych, którzy podobnie do ciebie myślą, czują, patrzą na świat. Przy podejmowaniu prób pisania bloga możemy natrafić na wewnętrzny opór, bo wymaga on otwarcia się, zaproszenia innych do swojego świata. Jeśli jednak masz wewnętrzną potrzebę pisania go, warto przełamać blokady. Jak sobie w tym pomóc?

1. Pisz krótko

Czytelnicy blogów chcą informacji dostarczanej szybko i łatwo, nie interesują ich długie dyskursy. Wpisy powinny wyglądać jak dłuższe e-maile. Oczywiście są blogi o dłuższych wpisach, ale badania wskazują, że te krótsze mają wyższą oglądalność.

2. Puść perfekcjonizm

To jest najgroźniejszy wróg wszelkiej twórczości. Niech twój krytyk wewnętrzny nie będzie skuteczny w tym, żeby cię zniechęcić do pisania. Nie przejmuj się tym, że twój blog ma być idealny. Pamiętaj, że internet ma tę zaletę, że wpis zawsze możesz poprawić.

3. Użyj autentycznego głosu

Jednym z powodów, dla których blogi są tak popularne, jest to, że można pisarza blogu podglądać. Blogi pisane są w pierwszej osobie i mają to do siebie, że pokazują wewnętrzny świat autora. I to właśnie jest siła blogu – autentyczność. Bądź szczera, bądź sobą, a twoja energia przyciągnie czytelników.

4. Ustal harmonogram

Regularnie blogowanie jest kolejnym ważnym punktem przy tego rodzaju działalności w internecie. Pisząc systematycznie o określonym czasie zdobywasz zaufanie czytelników, przyzwyczajasz ich do swojej obecności, dajesz się poznać, bo jesteś dostępna.

5. Zachęcaj do interakcji

Internet to doskonałe pole do tego, żeby się ze sobą w sposób łatwy i szybki kontaktować. Niech twoi czytelnicy mają z tobą kontakt i niech wiedzą, że czytasz ich komentarze.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze