Mamy różnych przyjaciół, wchodzimy w różne związki. Często kogoś bardzo lubimy, ale jest dla nas za spokojny albo właśnie zbyt ekspansywny w swoim stylu życia. Co robić?
Oto siedem rzeczy, które ekstrawertyk powinien wiedzieć o introwertyku i na odwrót.
Introwertycy:
- chcą pobyć sami nie dlatego, że nie lubią twojego towarzystwa, ale dlatego, że po prostu lubią być sami
- to, że siedzimy cicho nie oznacza, że nie chcą rozmawiać czy są tobą znudzeni; po prostu chcą posiedzieć sobie cicho
- jeśli mówią, że dobrze się bawią, to dobrze się bawią, nawet jeśli tak nie wyglądają
- nie lubią rozmawiać przez telefon
- nie są samotni, są wybredni. Jeśli jesteś ich przyjacielem, ciesz się; dla twojego introwertycznego przyjaciela był to nie lada wysiłek, by się z tobą zaprzyjaźnić
- jeśli wychodzą z przyjęcia wcześnie, to nie dlatego, że im się nie podoba, po prostu już chcą być ze sobą
- jeśli pytasz ich o zdanie, w końcu ci powiedzą, gdy nadejdzie dobry czas. Nie będą się przekrzykiwać ani rzucać słów na wiatr. Ale jak coś powiedzą, to mówią z przekonaniem.
Ekstrawertycy
- nie rozumieją introwertyków, dopóki im tego ktoś nie wytłumaczy, bo styl życia introwertyków jest dla nich totalnie niezrozumiały.
- ekstrawertyk zawsze będzie próbował introwertyka wyciągnąć na imprezę, kazać mu wyluzować, namówić na zwierzenia - nie dlatego, że jest nachalny czy dwulicowy, po prostu tak ma.
- ekstrawertycy zwykle mówią więcej niż trzeba, a ilość nie przekłada się na jakość, ale często powiedzą coś ciekawego, trzeba tylko cierpliwie słuchać
- za to warto się od nich uczyć sztuki rozmowy, zwłaszcza tzw. gadania o niczym, przydatnego w sytuacji zagajania rozmowy w nowym towarzystwie.
- ekstrawertycy nie są domyślni, nie umieją czytać między wierszami
- uważaj na nich podczas imprez. Zawsze wciągną cię w tłum ludzi, zagają rozmowę i porzucą, bo myślą, że dasz sobie radę jak oni i w głębi serca jesteś duszą towarzystwa.
- jest wiele odmian ekstrawertyków. Szukaj tych otwartych na kontakty ale zdolnych do koncentracji i spokojnej rozmowy.